Czy dobry barber jest konieczny dla brodacza?

Osoby posiadające zarost zadają sobie stosunkowo często pytanie, czy po osiągnięciu przez brodę wymaganego kształtu, należy nadal regularnie chodzić do barbera? Zdaje się, że zwyczajny fryzjer poradzi sobie ze strzyżeniem brody. Okazuje się, że fryzjerzy a barberzy, mimo wielu cech wspólnych, są nieco z innej bajki. Można samodzielnie przeprowadzić śledztwo i przekonać się o pracy tych dwóch placówek, jakimi są barber shopy i salony fryzjerskie. O ile trudno jest znaleźć dobry salon fryzjerski, o czym można przeczytać w poradniku http://www.e-smoczek.pl/jak-mozna-wybrac-dobry-salon-fryzjerski-porady-i-wskazowki-dla-konsumenta/, o tyle z szukaniem dobrego barber shopu wcale nie jest łatwiej.

Jakie wymagania posiada właściciel brody?

Należy zdać sobie sprawę, że brodacz ma o wiele większe wymagania, aniżeli człowiek nieposiadający zarostu, któremu wystarczy jedynie korzystanie z usług fryzjera. Sama broda, ma dość duże wymagania, które muszą być zaspokojone, gdyż w przeciwnym razie będzie wyglądać na zaniedbaną. Wielu osobom jeszcze się wydaje, że aby broda wyglądała znakomicie, wystarczy regularne jej strzyżenie. W rzeczywistości to jest tylko część prawdy, gdyż broda wymaga od jej właściciela:

  • regularnego strzyżenia i formowania określonego kształtu,

  • pielęgnacji.

Wydaje się to proste, wręcz banalne, prawda? Okazuje się, że pielęgnacja, jeśli ma być prawidłowa, wymaga wiele staranności i użycia kosmetyków dedykowanych do konkretnego zarostu. Nie można używać identycznych kosmetyków dla każdego klienta, gdyż włosy na brodzie u każdego mężczyzny nieco się różnią. Różnice te można obserwować w rodzaju włosów, tendencji do przesuszania się, albo zbytniego pokrywania się sebum. Rosną też czasami dość nieregularnie i pozostawiają prześwity, więc regularne wizyty u barbera uwarunkowane są szybkością wzrostu włosów i są po prostu koniecznością. Należy zadać sobie sprawę, że fryzjer nie posiada tak wielkiej wiedzy, aby mógł zrobić tyle dla brody, co dla włosów.

Jak pielęgnować swoją brodę?

Najlepszy barber w Lublinie w doskonały sposób przytnie brodę, uformuje jej kształt i nałoży kosmetyki, które pomogą utrzymać ją w doskonałym stanie. W rzeczywistości wizyty u barbera odbywają się raz na tydzień, ale pomiędzy nimi również należy o brodę właściwie dbać we własnym domu, o czym barber z pewnością klienta poinformuje. Chodzi o to, żeby broda nie straciła niczego ze swego blasku, aby włosy pozostały gładkie i zdrowe. Do tego celu nie wystarczy zwyczajny szampon, a konkretne kosmetyki do pielęgnacji brody. Z jednej strony liczy się jej wygląd, a z drugiej właściwe odżywienie włosa, aby ten wygląd można było osiągnąć i utrzymać. Jest więc z brodą dość dużo pracy i tylko korzystając z usług dobrego barbera w mieście, można osiągnąć oczekiwany efekt pięknej i zdrowej brody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here