Jak ładować power bank?

Power banki, czyli przenośne baterie są ostatnio bardzo popularne. Wykazują prostotę użytkowania, a do tego zajmują niewiele miejsca, mieszcząc się nawet w kieszeni. Świetnie spełniają swoją rolę podczas wyjazdu, dłuższej podróży czy nawet w domu. Z powodzeniem naładują telefon czy tablet, jednak gromadzenie w nich energii zależy już od pojemności akumulatora. Warto jednak wiedzieć, że są to urządzenia o określonym czasie trwałości, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie ładowanie power banków, które może mieć bardzo istotny wpływ na ich trwałość.

Jak ładować power bank?

Jak ładować power bank?Każdy power bank dostępny na rynku, jest wyposażony w baterię litowo-jonową bądź litowo-polimerową. Z czasem, przy kolejnych ładowaniach oferują one mniejsze możliwości, niż w momencie zakupu. Jest to proces naturalny, ponieważ bateria się starzeje i wystarcza na określoną przez producenta ilość cykli ładowań. Warto wiedzieć, jak ładować power bank, by służył nam bezproblemowo przez jak najdłuższy czas.

Korzystaj z tradycyjnych ładowarek

Zwykle power banki posiadają możliwość ładowania poprzez tradycyjną ładowarkę lub wejście USB. W przypadku korzystania z drugiej opcji, prąd przepływający przez kabel ma mniejsze natężenie, a sam proces ładowania będzie się wydłużał. Jeśli nie mamy czasu, lepiej nie korzystać z USB, a raczej ze zwykłej ładowarki, szczególnie jeśli musielibyśmy akumulatorek przedwcześnie odłączać.

Ładuj power bank do pełna

Głównym błędem ładowania power banków, jest jego doładowywanie lub ładowanie baterii przez zbyt krótki czas. Większość modeli dostępnych na rynku posiada specjalne diody LED, które wskazują poziom naładowania i mogą informować użytkownika, kiedy power bank należy odłączyć z prądu. Power banki mają określoną żywotność – mogą starczać na kilkaset cykli i każde takie ładowanie osłabia baterię. Jeśli więc chcemy naładować taki akumulatorek to pamiętajmy, by czynić to do pełna. Standardowy power bank ładuje się co najmniej 3 godziny, chociaż zależy to od jego pojemności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here