Jaką zmywarkę wybrać?

0
1393

Kompletując wyposażenie do swojej kuchni, jednym z najczęściej pojawiających się dylematów jest wybór odpowiedniej zmywarki. Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle jest ona potrzebna, czy może poradzi sobie bez tego sprzętu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, zarówno wolnostojących, jak i podblatowych. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wysoka oszczędność czasu, wody i prądu to nie jedyne cechy, jakie powinna posiadać dobra zmywarka. 

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki?
  2. Jakie cechy posiadają najlepsze zmywarki?

Ten rodzaj sprzętu musi charakteryzować się solidnym, niezawodnym wykonaniem i nowoczesnym programem. W dalszej części wyjaśniono, czym kierować się przy wyborze odpowiedniej zmywarki i jakie cechy powinna ona bezwzględnie posiadać.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki?

Niezwykle ważną kwestią jest wielkość zmywarki. Powinna ona doskonale dopasować się do wyznaczonego dla niej miejsca w kuchni. Standardowe jej wymiary to 81 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Oczywiście dostępne są również modele w większych oraz mniejszych rozmiarach. Istotną cechą zmywarki jest także jej pojemność, zależna od liczby członków rodziny. Parametr ten mierzony jest liczbą kompletów naczyń, które można w niej pomieścić. Ma to również znaczenie w aspekcie klasy energetycznej zmywarki, które określa średnie zużycie energii podczas jednego cyklu zmywania. Dokładna informacja na ten temat widnieje na etykiecie urządzenia. Najmniejsze zużycie prądu generuje klasa A+++. Energooszczędność przekłada się bezpośrednio na domowy budżet. Warto też przyjrzeć się bliżej zużyciu wody. Jego najbardziej ekonomiczny poziom to od 6 do 7 litrów wody podczas jednego cyklu mycia. Nowoczesne zmywarki posiadają także określoną klasę suszenia i zmywania, gdzie najlepsza z nich symbolizowana jest parametrem A.

Jakie cechy posiadają najlepsze zmywarki?

Supernowoczesne zmywarki nie generują dużego hałasu, co przekłada się na wyższy komfort użytkowania, zwłaszcza jeżeli w domu mieszkają małe dzieci. Poza tym wyposażone są w wiele pomocnych programów. Najbardziej praktycznymi są: tryb higieniczny, przyspieszony, automatyczny lub delikatny, a także ECO i BIO. Dokładny opis poszczególnych modeli można znaleźć na stronie https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-zmywarek.bhtml.Każda dodatkowa funkcja może przyczynić się do większych oszczędności w domowym budżecie oraz być stylowym gadżetem w kuchni. W dobie popularności ekologicznych haseł energooszczędny sprzęt AGD i RTV to absolutna podstawa wyposażenia każdego gospodarstwa domowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here