Kosmetyki

Na co dzień zazwyczaj nie zastanawiamy się nad pochodzeniem i znaczeniem poszczególnych słów. Czasami jednak warto. Weźmy chociażby słowo “kosmetyk”. Spotkamy je na każdym kroku. W zasadzie nie ma bloku reklamowego w telewizji lub radiu, w którym ktoś nie prezentowałby jakiegoś kremu, płynu czy innego specyfiku. Co w naszym kraju jest kosmetykiem, a co nosi potoczną nazwę kosmetyk? Sprawdźmy.

Kosmetyki do ciała i włosów

Analiza poszczególnym aktów prawa polskiego pozwala dojść do wniosku, że słowa kosmetyk powinniśmy używać jedynie w określaniu produktów służących do ochrony, pielęgnacji, oczyszczania i upiększania ciała i włosów. W związku z tym można wyróżnić kosmetyki do: ciała, włosów, paznokci i twarzy, w tym: kosmetyki: pielęgnujące, zapachowe, czyszczące i służące do zmiany wyglądu (kosmetyki do makijażu). W sprzedaży dostępne są kosmetyki dedykowane kobietom, mężczyznom, młodzieży oraz dzieciom.

Kosmetyki to wyroby, za pomocą których mamy możliwość utrzymania wysokiego poziomu higieny różnych części ciała. Używanie kosmetyków może opóźnić procesy starzenia, zminimalizować oznaki starzenia się skóry dojrzałej, ujędrnić skórę, wspomóc pozbyć się zmian skórnych (np. trądziku lub cellulitu), nawilżyć skórę, chronić przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych (np. przed promieniowaniem UV lub zimnem), zapobiegać nadmiernemu poceniu się. Kosmetyki kolorowe to natomiast artykuły, które wpływają na wizerunek danej osoby. Ujednolicają koloryt skóry oraz podkreślają atuty urody (w tym oczy oraz usta).

Kosmetyki do samochodu

Wszystko wskazuje na to, że stosowanie nazwy kosmetyki w odniesieniu do wyrobów przeznaczonych do utrzymania czystości w samochodzie, ma charakter potoczny. Artykuły takie również mają chronić, pielęgnować, czyścić i upiększać, tylko, że nie ludzkie ciało a wnętrze i karoserię samochodu.

Wraz z rozwojem motoryzacji, asortyment kosmetyków samochodowych znacząco się rozszerzył i aktualnie w sprzedaży dostępne są produkty przeznaczone do różnych elementów pojazdu, w tym tapicerki, felg, szyb, reflektorów, karoserii, kokpitu, a nawet silnika i innych mocno zabrudzonych części samochodu. W opcji są środki o różnej konsystencji, w tym: pianki, płyny, spraye, szampony, mleczka, chusteczki, woski. Dużym powodzeniem cieszą się także odświeżacze do samochodu. Godnym polecenia sklepem, w którym można kupić wysokiej jakości kosmetyki samochodowe jest sklep Vertion.

Kosmetyki do sprzątania

Co ciekawe, wyrazu kosmetyk, powszechnie używa się także w odniesieniu do środków do sprzątania. Szczególnie do tych, które posiadają działanie zabezpieczające różnego rodzaju powierzchnie drewniane, w tym stoły, blaty, krzesła i inne meble.

Takie wyroby kosmetyczne do mebli sprzyjają szybkiemu usuwaniu kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Sprawiają także, że powierzchnia mebla jest błyszcząca, odporna na wilgoć i zabrudzenia przez dłuższy czas. Środki kosmetyczne do mebli potrafią pozwolić odzyskać blask nawet najstarszym i dawno nieużytkowanym rzeczom. Najlepiej, gdy do ich nakładanie użyjemy miękkiej ściereczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here