Najlepsze sposoby na relaks – TOP 5

Nie ma jednej recepty na stres, która zadziała zawsze, ale są warte przetestowania sposoby na walkę z nim. Jednych odpręża kąpiel w wannie, drugich sport, a innych spacer z psem. Sprawdź nasze pomysły i znajdź swoją metodę na walkę ze stresem!

Wiele osób, aż 34 proc., walczących ze stresem, próbuje rozładować napięcie poprzez jedzenie, inni przez alkohol, papierosy lub hazard. Żadna z tych metod nam jednak nie pomoże – wybierz kąpiel w wannie albo sport. Oto nasz TOP 5 sposobów na relaks.

Wanna – idealna na relaks po ciężkim dniu

Kąpiel w wannie pozwala na relaks, ale także ma wiele korzyści dla zdrowia, samopoczucia i urody. Pomaga w stanach napięcia nerwowego i pozwala na regenerację mięśni po wysiłku fizycznym. W wielu modelach możesz regulować ustawienia dysz i dopasować je do swoich potrzeb, aby podwodny masaż był efektywny i przyjemny.

Warto skorzystać z wanny w przypadku zmęczenia, reumatyzmu, bólu migrenowego, zaburzeń przemiany materii itd. Pomaga też walczyć z cellulitem, rozstępami, bezsennością czy skurczami mięśni. Dostępnych jest wiele modeli, więc bez problemu można dopasować go idealnie do stylu łazienki i mieszkania.

Sport rozładowuje napięcie

Jeśli lubisz bierne formy relaksu, kąpiel w wannie będzie dla Ciebie odpowiednia. Są jednak miłośnicy aktywnego spędzania czasu, dla których lepszy okaże się sport. Bieganie, jazda na rowerze, pływanie, a nawet spacer do pracy poprawią Twoje samopoczucie. Jeśli potrzebujesz silniejszych bodźców, możesz też zapisać się na trening siłowy w klubie fitness. Po męczącym treningu skorzystaj z kolei z wanny, aby zregenerować mięśnie po wysiłku.

A może medytacja?

Nie każdy lubi jednak wymagający dyscypliny sportowe – możesz też zapisać się na zajęcia z jogi albo odprężającą medytację, aby oczyszczać umysł. Mniejsze napięcie, lepsza koncentracja i pamięć, wyciszenie, łatwiejsze zasypianie – to korzyści ze sztuki relaksu.

Drzemka pełna mocy

Zwykle nie masz czasu na drzemkę w środku dnia? Warto spróbować, bo potrafi zdziałać cuda. Wystarczy ok. 20 lub 30 minut, aby odpocząć – taka przerwa jest wyjątkowo korzystna dla zdrowia. Regenerują organizm, dodają energii, poprawiają naszą produktywność.

Może trudno w to uwierzyć, ale po przebudzeniu będziesz mieć więcej siły. Jeśli po stresującym dniu możesz się zdrzemnąć ok. 20-30 minut, skorzystaj z tej możliwości. Uważaj jednak, aby nie przeciągnąć czasu, bo wstaniesz zmęczona i ospała.

Całuj się – dużo i namiętnie

Tak, to sprawdzony sposób na rozładowanie napięcia – pocałunki redukują stres! Całowanie się uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia. Oczywiście wymagają emocji i zaangażowania, ale warto skorzystać i z tej metody!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here