Odkrywanie nowych smaków w japońskiej restauracji

Badania dotyczące gustów smakowych Polaków raczej nie zaskakują. Najchętniej wciąż wybieramy potrawy włoskie (pizza, spaghetti) oraz oczywiście kuchnię rodzimą. Coraz częściej jednak lubimy eksperymentować z zagranicznymi przepisami, w tym bardzo egzotyczną kuchnią tajską. Mając możliwość wybrania się do japońskiej restauracji nie można jej przegapić: takiej fuzji smaków nie znajdzie się prawie nigdzie indziej.

Zaskakująca finezja potraw

Walorem każdego posiłku jest to, jak smakuje, pachnie oraz jak wygląda. Niekiedy łatwo dać się zwieść mało atrakcyjnemu wyglądowi potrawy, która w smaku okazuje się bajecznie pyszna albo odwrotnie, przepięknie udekorowany i podany posiłek nie do końca spełnia nasze wymagania smakowe. W przypadku kuchni japońskiej równowaga między smakiem, wyglądem a zapachem jest doskonale zachowana. Dzięki temu mistrzowie przygotowujący posiłki mogą zaoferować polskim podniebieniom prawdziwą finezję przeróżnych smaków. Restauracja sushi jak na przykład ta https://www.takushisushi.pl/ charakteryzuje się bowiem serwowaniem ogromnej gamy potraw, które w większości są bardzo skomplikowane pod względem składników i przygotowania a nie tylko samego sushi.

Różnorodność na talerzu

W takiej kuchni posiłki nigdy nie są zwyczajne, a do ich wykonania wykorzystuje się najczęściej bardzo wiele różnorodnych składników. Decydując się na wizytę w japońskiej restauracji trzeba być świadomym, że nie dostanie się posiłku od ręki; potrawy są zawsze przygotowywane na świeżo, a sam proces gotowania również musi trochę potrwać w zamian otrzymuje się jednak fantastyczną różnorodność na talerzu, od wspaniałych i aromatycznych zup z mięsnym i makaronowym wkładem po dania oparte na ryżu i warzywach.

Jak jeść i się zachować?

Przed pierwszą wizytą w sushi barze pewne obawy może budzić niewiedza, jak się zachować na miejscu. Warto się uspokoić: mimo że restauracje tego typu serwują zagraniczną kuchnię, zasady obycia obowiązują takie same jak w tradycyjnych polskich restauracjach. Problemem może być również sposób jedzenia posiłków; można się spodziewać otrzymania pałeczek (zwłaszcza do drugich dań), ale jednocześnie z nimi podawane są zawsze zwykłe sztućce, z których można skorzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here