Pierwsza przygoda żeglarska

Każdy żeglarz w pewnym momencie na ochotę zrobić coś więcej, iść o krok dalej. Pytanie jednak co można zrobić? Rejsy po Bałtyku są nieco wymagające, rejsy po jeziorach już nam się znudziły… A może by tak wybrać się do Chorwacji?

Chorwacja – znakomite miejsce na rejs

Jakie są zalety takiego rejsu po Adriatyku? Przede wszystkim generalnie są to wody dość spokojne. Ponadto jest ciepło i przyjemnie. Nie można także zapominać o pięknych plażach, ciekawych i pięknych miasteczkach portowych oraz ogólnie o ciekawych zabytkach, jakie tam na nas czekają.

Warto też dodać, że Chorwacja to doskonały kraj na rejs z uwagi na fakt, że działa tam wiele firm wypożyczających jachty. Ponadto oczywiście infrastruktura portowa oraz pomoc morska są bardzo dobrze rozwinięte. Słowem czarter jachtów w Chorwacji nie jest niczym specjalnie trudnym.

Czarter jachtów w Chorwacja- ogólne warunki

Jakie jednak warunki trzeba spełnić, aby udało nam się wypłynąć na rejs do Chorwacji? Otóż przede wszystkim należy mieć co najmniej patent żeglarza jachtowego. Co więcej ważne jest także świadectwo radiooperatora. Jeśli go nie mamy, to wystarczy pójść na specjalny kurs, który trwa jeden dzień i jest organizowany dość często we wszystkich miastach Polski i już!

Czy coś więcej powinniśmy wiedzieć? Otóż warto krótko scharakteryzować wymagania takiego czarteru. jachtów w Chorwacji. Otóż trzeba na pewno pamiętać o obowiązkowych opłatach. Tutaj na pewno będzie to transit -log, czyli opłata za przygotowanie jacht do rejsu. Ponadto jeszcze jest kaucja. Niektórzy armatorzy nie biorą kaucji jednak wówczas mamy wyższą opłatę za wypożyczenie.

Czarter jachtów w Chorwacja – jak to zrobić?

Na koniec warto powiedzieć już tylko kilka słów o tym, w jaki właściwie sposób należy zorganizować taki czarter jachtów w Chorwacji. Otóż tu trzeba koniecznie pamiętać o odpowiednio wczesnej rezerwacji. Sezon trwa od połowy kwietnia do połowy listopada, niemniej jednak jacht należy zaklepać już pół roku wcześniej.

Wówczas także należy w zasadzie większość rzeczy już w miarę dokładnie rozplanować. A zatem nie zostawiamy na ostatnią chwilę decyzji, ile jedzie osób, skąd chcemy startować, jakich potrzebujemy udogodnień czy też jaki jacht będzie najlepszy.

Rejsy morskie organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here