Spacerówka

Spacery z dzieckiem to nie tylko konieczność, ale i przyjemność wspólnie spędzanego czasu. By jednak tak było, niezbędny jest odpowiednio dobrany wózek. Spacerówka pojawia się w życiu maluszka w momencie, w którym kończy on kilka miesięcy. Wtedy to robi się coraz bardziej ruchliwy i nie potrzebuje już gondoli. Jak jednak dobrze wybrać spacerówkę?

Spacery w mieście, a może poza nim?

Rodzice muszą mieć na uwadze teren, w którym będą spacerować. Od tego bowiem zależy konstrukcja wózka, w tym zastosowane koła. Te najmniejsze poradzą sobie zwykle na chodniku i w miejskim terenie. Niestety, nie dadzą już rady, gdy na spacery rodzice z dzieckiem będą się wybierać po leśnych ścieżkach lub innych tego typu terenach.

Trasa na wyboistych drogach lub – wspomnianych już – leśnych ścieżkach, wymaga większych kół. Rozwiązaniem może być w tym przypadku wózek, który z przodu na mniejsze kółka, za to z tyłu duże i pompowane. To stwarza większe pole manewru podczas spacerowania – zarówno w mieście, jak i poza nim. Odpowiednie wózki dziecięce oferuje sklep Wozki-foteliki.pl. Tutaj znaleźć można produkty, które sprawdzą się nie tylko podczas codziennych spacerów.

Masa wózka

Niezależnie od tego, po jakich terenach zwykle spacerujemy, musimy zwracać uwagę na wagę wózka. W końcu przyjdzie nam wkładać go i wyjmować z bagażnika samochodu. Wnosić i znosić po schodach, a niekiedy pokonywać inne przeszkody. Im lżejszy wózek, tym lepiej.

Najlżejsze wózki ważą niewiele ponad 3 kg. Nieco cięższe, ale niesprawiające problemów w ich przenoszeniu, mogą się pochwalić masą około 5-6 kg. Z kolei 7-8 kg to już waga odczuwalna, ale wciąż pozwalająca na wnoszenie i znoszenie wózka po schodach, nawet dwa razy dziennie. Tutaj ufajmy przede wszystkim własnym możliwościom i patrzmy realnie na to, co obiecuje producent. Kilkanaście kilogramów noszonych przynajmniej raz dziennie? To nie jest dobra opcja.

Uwzględniając wagę wózka nie zapominajmy także o tym, że te najlżejsze spacerówki, będą najprostsze i zarazem najmniej wyposażone. Nie znajdziemy w nich chociażby rozkładanego podnóżka.

System składania i rozmiar

Spacerówki mają tę zaletę, że szybko i sprawnie można je złożyć. Zajmują zatem zwykle niewiele miejsca. Ile dokładnie jednak będą go potrzebować, uzależnione jest od systemu składania. Dobrze sprawdzają się tak zwane parasolki. To dogodne rozwiązanie do niewielkich bagażników i małych mieszkań. Bardziej funkcjonalne są wózki składane na płasko, ze względu na lepszą amortyzację i więcej praktycznych detali. Minusem pozostaje spora waga.

Z systemem składania nierozerwalnie wiąże się rozmiar wózka po złożeniu. Chodzi przecież o to, by zmieścił się on do samochodu lub innego środka transportu, a także nie zajmował zbyt wiele miejsca w domu podczas przechowywania. Rodziców muszą interesować dwa rozmiary: po złożeniu wózka i w jego standardowej wersji. Na tę cechę wpływ będą mieć wszystkie dodatkowe elementy, jak torby czy akcesoria mające za zadanie chronić przed kapryśną pogodą. Im jest ich więcej, tym większe rozmiary wózka, a także jego waga.

Spacerówka posłuży rodzicom i dziecku na tyle długo, że jej wybór nie powinien się opierać jedynie na kwestiach finansowych. Przecież spacery spełniają bardzo ważną rolę w rozwoju malucha. Ponadto wózek ma zapewniać bezpieczeństwo, dlatego każdy element będzie mieć tutaj ogromne znaczenie. Zwracając uwagę na powyższe wskazówki, można być pewnym, że uda się znaleźć spacerówkę idealną!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here