Wakacje w Polsce z dziećmi
fot. Pixabay.com

Polska to piękny kraj i warto odkrywać z dziećmi jego uroki. Jest wiele niesamowitych miejsc, w których można spędzić czas całą rodziną, naładować baterie oraz poznać ich uroki. Jak więc zaplanować urlop z dziećmi w Polsce? Gdzie pojechać? Co zwiedzić? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/gdzie-na-wakacje-z-dzieckiem-spedz-wakacje-w-polsce/

Na wakacje z dziećmi wybierz polskie morze

Bałtyk jest i jeszcze długo będzie popularnym miejscem na wakacje dla całych rodzin. Od wielu lat ciągną tutaj tłumy, a ruch turystyczny kręci się coraz prężniej. W sezonie, w letnie miesiące, coraz trudniej tutaj o znalezienie noclegu, a jeśli już go znajdziemy ceny wydają się być horrendalnie wysokie. Warto więc na wakacyjne podróże z dziećmi wybierać małe nadbałtyckie wioski lub miasteczka. Mogą sąsiadować z przepełnionymi kurortami, tak abyśmy mieli możliwość wyskoczyć do nich na obiad czy kolację, albo po prostu pozwiedzać. Ale jeśli planujemy urlop nad morzem z dziećmi zdecydowanie lepiej spędzić nam go w mniejszej miejscowości, gdzie na plażach jest sporo miejsca. Nie musimy walczyć o każdy jej skrawek, odgradzając się parawanami. Tutaj dzieciaki będą mieć równie wielką frajdę z kąpieli czy budowania zamków z piasku, jak i w turystycznych miastach i miasteczkach.

Góry alternatywą dla morza – tu też możesz spędzić urlop z dziećmi

Góry to również doskonały pomysł na spędzenie urlopu z dziećmi w Polsce. Szczególnie polecamy Wam dzikie i przepiękne Bieszczady. Na szlakach nie natrafimy tutaj na tłumy takie jak w Tarach, a ponadto będą one osiągalne dla młodszych dzieciaków. Nie będą stanowiły dla nich tak wielkiego wyzwania jak tatrzańskie szczyty. Warto, aby tutaj dzieci poznawały uroki chodzenia po górach, zanim zabierzemy je na wycieczkę na Podhale. Podobnie Beskidy, choć wyższe od Bieszczadów, oferują niskie koszty noclegów, pola namiotowe, na których dzieciaki mogą przeżyć wielką frajdę, wiele lokalnych atrakcji i przepiękne miejsce do wędrowania. Na wielu szlakach z daleka dostrzeżemy nawet Tarty.

Jeśli chodzi natomiast o Tatry, one również oferują wiele miejsc do wędrowania dla rodzin z dziećmi. Nie chodzi tutaj oczywiście o górskie szczyty, jednak wędrówki dolinami takimi jak Dolina Chochołowska czy Dolina Kościeliska z pewnością urozmaicą nasz urlop. Poza tym Podhale oferuje mnóstwo innych atrakcji turystycznych i możemy przebierać wśród ofert skierowanych do dzieci, nie będziemy się więc tutaj z pewnością nudzić.

Zobacz też: http://www.miejscedobrejenergii.pl/jak-niedrogo-zorganizowac-urlop-w-naszym-kraju/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here