Balkon w bloku - inspiracje

Balkon w bloku jest miejscem, w którym możemy odpoczywać, spędzać miło czas w letnie, ciepłe wieczory. Dla niektórych stanowi również dodatkową powierzchnię do magazynowania rzeczy, które nie mają swojego stałego miejsca w mieszkaniu. Warto zadbać o balkon, aby móc uczynić z niego strefę relaksu. Wiele osób twierdzi, iż niewielka powierzchnia balkonów w blokach, uniemożliwia jego wykorzystanie na własne potrzeby. Wystarczy jednak skorzystać z kilku podpowiedzi, prześledzić Internet w poszukiwaniu inspiracji, aby z niewielkiej przestrzeni stworzyć wyjątkowe miejsce, z którego będziemy intensywnie korzystać. Podpowiemy, jak zaaranżować balkon, aby stał się funkcjonalną i estetyczną strefą relaksu.

Miejsce odpoczynku

            Najważniejszą funkcją, jaką powinien pełnić balkon, jest zapewnienie miejsca do odpoczynku. Wystarczy zadbać o właściwą aranżację, aby nawet z niewielkiego balkonu stworzyć przestrzeń interesującą, funkcjonalną i estetyczną. Pierwszym krokiem jest dobór odpowiednich mebli. Sklepy oferują dziś szeroki wybór rozwiązań w zakresie stołów, krzeseł czy sof przeznaczonych do wykorzystania na zewnątrz.

            Warto, korzystając np. z opcji szybka pożyczka, zakupić trwałe i kompaktowe meble. Nie potrzebujemy dużych kompletów wypoczynkowych. Wystarczy stolik, parasol i dwa krzesła, aby wygodnie wypić kawę, czy poczytać książkę. Decydując się na zakup mebli, weźmy pod uwagę także materiał, z jakiego są wykonane, aby nie uległ zniszczeniu podczas deszczowych i chłodnych dni.

Kwiatowy raj

            Balkon w kwiatach to propozycja adresowana przede wszystkim do kobiet, które uwielbiają otoczenie zieleni i kwitnących roślin. Dzięki odpowiedniemu dobraniu kwiatów możemy stworzyć na balkonie namiastkę prawdziwego ogrodu. Wystarczy zaplanować rozłożenie poszczególnych doniczek oraz dopasować roślinność do nasłonecznienia i panujących warunków atmosferycznych.

            Pomocna w tym zakresie jest z pewnością wizyta w profesjonalnym sklepie ogrodniczym, gdzie uzyskamy kompleksową poradę na temat doboru kwiatów oraz aranżacji balkonu. Koszty zakupu roślinności i efektownych donic czy kwietników, może pomóc sfinansować szybka pożyczka. Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji kwiatów. Pracownicy sklepu szczegółowo powinni nas poinformować o częstotliwości podlewania roślin, a także dodatkowych zabiegach np. nawożeniu.

 

Zabudowana przestrzeń

            Niektórzy decydują się na zabudowanie balkonu, co stanowi swoiste powiększenie mieszkania. Jest to rozwiązanie dobre, jednakże warto zadbać o możliwość łatwego zdemontowania wykonanej zabudowy w sezonie letnim. Dzięki tej funkcji sprawimy, iż balkon będzie mógł być wykorzystywany zarówno latem, jak i zimą, pełniąc wtedy choćby funkcję magazynową.

            Zabudowa jest rozwiązaniem kosztownym, które pomoże sfinansować szybka pożyczka. Warto najpierw sprawdzić możliwości wykonania osłon, aby nie okazało się, iż administracja bloku nie pozwala na tego typu rozwiązania. W sklepach z materiałami budowlanymi możemy znaleźć wiele gotowych zabudów, a także elementów, z których wykonamy przesłonę dopasowaną do niestandardowych wymiarów naszego balkonu.

            Balkon w bloku pełni zwykle funkcję magazynową, a jedynie jego fragment przeznaczamy na strefę relaksu. Warto odwrócić te proporcje, aby z niewielkiej przestrzeni uczynić miejsce odpoczynku, gdzie można usiąść z książką, czy wypić kawę w ciepły dzień. Nawet najmniejszy balkon można odpowiednio zaaranżować, korzystając z własnej kreatywności lub inspiracji czerpanych z Internetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here