Rzadkie włosy

Masz rzadkie włosy? Z zazdrością spoglądasz na piękne bujne fryzury innych kobiet? Sprawdźmy, czy coś da się na to zaradzić. Za ilość i wygląd naszych włosów mają wpływ przede wszystkim geny. Niektórzy mają bujne, gęste czupryny i nie muszą się wysilać, żeby ich włosy świetnie wyglądały. Inni niestety stają przed wyzwaniem, jeśli chcą cieszyć się gęstymi włosami.

Skąd się biorą rzadkie włosy?

Po pierwsze zastanówmy się, dlaczego Twoje włosy są rzadkie? Możliwe, że taka ich uroda i odziedziczyłaś je np. po mamie czy tacie. A może przerzedziły się w wyniku stresu? Nadmierne nerwy wpływają negatywnie na cały organizm, w tym na cerę czy włosy, pogarszając ich stan i wygląd. Włosy wypadają także sezonowo, np. na wiosnę. Jeżeli niedawno urodziłaś dziecko, to jesteś szczególnie narażona na masowe wypadanie włosów, które było wstrzymane na czas ciąży.
Czymkolwiek nie byłoby spowodowane wypadanie włosów, zawsze będzie budziło nasze negatywne emocje – i słusznie, bo prawdopodobnie jest to sygnał, by zmienić coś w swoim życiu.

Ważnym czynnikiem, wpływającym na stan włosów jest dieta. Zastanów się, czy spożywasz codziennie świeże owoce i warzywa, dostarczające organizmowi bezcennych witamin i składników mineralnych? Czy stosujesz w kuchni zdrowe tłuszcze, np. zimnotłoczone oleje?

Jeśli chcesz poprawić stan swoich włosów, możesz spróbować kilku sposobów.

Po pierwsze, działaj od wewnątrz. Zmień swoją dietę na zdrowszą. Pij herbatki ziołowe z pokrzywy i skrzypu, wspomagające wzrost włosów, bogate w siarkę i krzem. Zmień codzienną pielęgnację na delikatniejszą. Sprawdź, czy w stosowanych przez Ciebie szamponach są obecne silne detergenty (SLS), osłabiające naturalny płaszcz lipidowy skóry głowy. Stosuj delikatne, ziołowe szampony i odżywki. Sięgnij po odżywcze maski i stosuj je regularnie. Kupisz je w każdej drogerii lub zrobisz samodzielnie, przepisów szukaj w internecie na specjalistycznych blogach. Spróbuj olejowania włosów. Podgrzej kilka łyżek oliwy z oliwek i wetrzyj ją dokładnie we włosy i skórę głowy. Załóż foliowy czepek i zawiń głowę ręcznikiem. Po kilku godzinach dokładnie zmyj olej szamponem.
Zmień szczotkę do włosów na taką, która niepotrzebnie ich nie wyrywa, np. Tangle Teezer, a po myciu używaj do rozczesywania mokrych włosów grzebienia o szeroko rozstawionych zębach.

Pilnuj, żeby włosy nie zahaczały się o pasek torebki czy nie wkręcały w zamek błyskawiczny kurtki. Będziesz je dodatkowo uszkadzać i wyrywać, a przy rzadkich włosach każdy z nich jest na wagę złota. Dobrym sposobem na zabezpieczenie włosów przed uszkodzeniami jest spinanie ich w kok lub zaplatanie w warkocz, również na noc, kiedy pocieranie o poduszkę szczególnie im szkodzi.

Dobrze dobrana do typu włosów i kształtu twarzy fryzura pomoże optycznie zwiększyć objętość włosów, dlatego warto wybrać się do sprawdzonego fryzjera.
Kiedy zadbasz o zdrowie całego ciała, również włosy powinny odżyć. Na wiosnę powinno być to łatwiejsze, przy dużej dostępności świeżych warzyw i owoców oraz długich, słonecznych dniach, ładujących nas dobrą energią. Droga do pięknych, gęstych włosy może byś trudna, ale na pewno warto próbować!

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here