iPhone

IPhone to nadal jeden z najczęściej kupowanych i bardzo pożądanych telefonów na świecie. Mimo że magia Steve’a Jobsa zdaje się znikać z Apple, co wytyka amerykańskiemu gigantowi wielu krytyków, marka ta nadal jest jedną z najchętniej wybieranych na świecie. Posiadanie produktów Apple jest bowiem sygnałem pewnego stylu życia, sposobu patrzenia na świat. W wielu środowiskach po prostu wypada mieć najnowszego Iphone’a. Pojawia się jednak pytanie, czy smartfony te naprawdę tą tak konkurencyjne, jak modele innych marek.

  • Za co użytkownicy kochają iPhone’a?
  • Który iPhone kupić?

Za co użytkownicy kochają iPhone’a?

Bardzo wiele osób po pierwszym kontakcie z urządzeniami z systemem iOS nigdy więcej nie wraca już do sprzętów z Androidem. Mimo że na rynku jest tak wiele różnych modeli smartfonów, to właśnie premiery nowych iPhone’ów wzbudzają najwięcej emocji. Jednym z powodów tak dużej miłości użytkowników do urządzeń Apple jest intuicyjny interfejs, który gwarantuje, że obsługa smartfona jest naprawdę dziecinnie prosta. Logiczność i intuicyjność interfejsu sprawia, że iPhone’y to telefony, które cieszą zarówno najmłodsze pokolenie użytkowników, jak i osoby nieco dojrzalsze. Nie ma tutaj nadmiernej liczby widżetów, aplikacji, całość jest zamknięta w minimalistycznej formie.

Drugim bardzo ważnym powodem ogromnej miłości do iPhone’ów jest jakość aplikacji powstających z myślą o iOS. Bezsprzeczne jest to, że są one ładniejsze, wygodniejsze w obsłudze, a różnica między tymi projektowanymi na Androida jest zauważa nie tylko przez specjalistów.

Trzecia kwestia to kompatybilność z innymi sprzętami Apple. Prawda jest taka, że jeśli już wejdziesz w ten świat, najchętniej kupiłbyś zarówna Maka, iPhone’a, iPada, jak i Apple TV. Zaletą tych urządzeń jest ten sam system operacyjny, który pozwala korzystać z tych samych urządzeń na różnych sprzętach. Takiej kompatybilności z innymi sprzętami nie oferuje żaden smartfon, a do wyboru jest ich wiele: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe.bhtml

Użytkownicy iPhone’ów doceniają ultranowoczesne technologie zastosowane w smartfonie: wyjątkową jakość zdjęć, wyświetlacz OLED, technologię 4G LTE oraz ogromną pamięć masową. Inny wymiar ma także bezprzewodowe działanie sprzętów takich jak indukcyjna podkładka Mophie czy AirPods. Ogromnie cenione jest bezpieczeństwo danych, które gwarantuje iPhone i inne produkty marki Apple. FaceId to nie tylko dobrej klasy zabezpieczenie, lecz także ułatwienie przy wykonywaniu przelewów czy weryfikacji zamówień. Płatność Apple Pay to zresztą kolejna, bardzo wysoko ceniona przez użytkowników funkcjonalność.

Na koniec nie można nie wspomnieć o designie i staranności wykonania. Wiele osób bardzo ceni minimalizm i subtelność iPhone’ów, a także to, że tutaj każdy szczegół i detal jest przemyślany. Plusem jest także wykorzystanie nowoczesnych materiałów (coraz częściej jest to obecnie aluminium pochodzące z odzysku, co dodatkowo czyni produkty Apple przyjaźniejszymi dla środowiska).

Który iPhone kupić?

Na rynku dostępnych jest obecnie co najmniej kilka modeli iPhone’ów: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,_Apple.bhtml. Każdy z nich dodatkowo występuje w kilku różnych wersjach. Poszczególne wersje modeli różnią się między sobą wielkością wyświetlacza, wielkością pamięci oraz innymi szczegółami technicznymi.

Najnowsza linia iPhone’ów to obecnie iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. IPhone 11 to w tym momencie najlepszy wybór dla większości klientów. Telefon gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów, bardzo wydajne i sprawne działanie, już ten podstawowy model oferuje także fenomenalnie długi czas pracy. Przy średnio intensywnym użytkowaniu można liczyć nawet na 48 godzin pracy bez konieczności ładowania. Ogromnym plusem są także dwa aparaty o rozdzielczości 12 Mpix, sparowane z obiektywem szerokokątnym i ultraszerokokątnym. W przypadku iPhone’a 11 Pro pojawiają się trzy kamery umożliwiające uzyskanie za pomocą jednego ujęcia 3 kadrów. Zaletą jest także nowy ekran OLED. Nie da się jednak ukryć, że cena wersji Pro i Pro Max dla wielu osób jest zbyt wysoka i pozostają oni przy iPhone 11.

Ciekawą alternatywą dla flagowego produktu, jakim jest iPhone 11 jest iPhone SE 2. generacji. Po debiucie w kwietniu 2020 wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Jest to najtańszy model z ofercie Apple, który wykorzystuje konstrukcję i obudowę iPhone’a 8, natomiast w środku zawiera np. najnowszy procesor, który znaleźć można w iPhone 11. Ma bardziej kompaktową budowę, posiada ekran LCD 4,7-cala bez notcha. Wykorzystano tutaj także czytnik odcisku palca Touch ID zamiast stosowanego w innych modelach FaceId. To bardzo ciekawa propozycja dla użytkowników, którzy cenili sobie modele 6 czy 7 i niekoniecznie odczuwają potrzebę rozbudowywania funkcjonalności urządzenia, ale zależy im na dobrej wydajności sprzętu. IPhone SE to bardzo chętnie wybierana obecnie wersja smartfona Apple, która kusi także bardzo atrakcyjną ceną.

Kupić można oczywiście także iPhone XR, XS, 8 czy 7, natomiast obecnie najczęściej wybór rozstrzyga się między iPhone 11 a iPhone SE nowej generacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here