Jak wybrać najlepsze łoże małżeńskie

Każda sypialnia potrzebuje łóżka. To ono odpowiada za to, czy jesteśmy w stanie dobrze się wyspać, a co za tym idzie – jak czujemy się kolejnego dnia. Jest też świetnym miejscem do relaksu z książką czy przed ekranem telewizora. Zobaczmy zatem, na jakie szczegóły zwrócić uwagę, wybierając łóżko dla dwojga.

Odpowiednia szerokość

Łóżko małżeńskie powinno przede wszystkim dostosowane do tego, że będą spać na nim dwie osoby. Oznacza to, że powinno odznaczać się taką ilością miejsca wzdłuż i wszerz, aby każdy z małżonków czuł się na nim swobodnie i podczas każdej nocy zakosztował jak największej wygody. Co więcej, warto pomyśleć o tym, że dzieci na pewno też będą do niego przychodzić – maluchy po prostu już tak mają, że uwielbiają spać z rodzicami, albo chociaż robią im niespodziankę o poranku, nagle wskakując do pościeli. Dobrze już zawczasu pomyśleć o takiej możliwości i zapewnić komfort na szerokim materacu również im.

Dlatego też do sypialni małżeńskiej polecamy przede wszystkim duże łoża, mające minimalnie 120 cm szerokości oraz 200 cm długości. Najlepsze będą modele jeszcze większe, liczące sobie nawet 200 x 200 cm. Taka wielkość z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybredne osoby.

Z pojemnikiem na pościel

Choć w sypialni na łóżku pościel może spoczywać dosłownie zawsze, warto pamiętać o tym, że czasem potrzebujemy dodatkowych koców. Wiele osób lubi też posiadać dwa komplety pościeli – zimowy, cieplejszy, a także letni, nieco lżejszy. Oznacza to, że co pół roku pościel powinna być zmieniana, a zapasowa gdzieś schowana.

Właśnie w tym celu doskonale sprawdzi się komora znajdująca pod materacem. Pozwoli przechowywać pościel tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna i ograniczy konieczność kupowania dodatkowych mebli, by ją schować. Co więcej, taka komora przyda się też na inne rzeczy, jak choćby zapasowe narzuty, koce i poduszki.

Wyposażone od razu w materac

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej kupić sam stelaż łóżka, czy może od razu łóżko wyposażone w materac. Naszym zdaniem to drugie rozwiązanie jest znacznie lepsze, ponieważ pozwala od razu wyposażyć sypialnię w pełen zestaw, który będzie doskonale do siebie pasował. Co więcej, wybierając łóżko z materacem, możemy zaoszczędzić sobie czasu, który inaczej spożytkowalibyśmy na poszukiwania, a także zmniejszyć cenę zakupu, ponieważ w zestaw często jest tańszy niż dwa osobne elementy.

Decydując się na taki krok, możemy otrzymać zachwycające łoże małżeńskie z dostawą w naprawdę atrakcyjnej cenie i to bez poświęcania na to nadmiaru czasu oraz energii. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które są zabiegane i nie chciałyby spędzać całego dnia (albo kilku) w sklepie, na wybieraniu łóżka.

Dopasowane stylem i kolorem do całej sypialni

Ostatnia, ale tak samo ważna kwestia, to wygląd łóżka. Powinien być idealnie dopasowany do tego, jak prezentuje się cała sypialnia i pozostałe meble, które w niej ustawiliśmy. Jest nowoczesna, tradycyjna, romantyczna, a może futurystyczna? W zależności od jej stylu powinniśmy wybrać takie łoże, które najlepiej współgra z pozostałymi elementami, aby tworzyło zgraną całość. Dzięki temu sypialnia małżeńska będzie jeszcze milsza dla oka i na pewno bardziej przytulna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here