Jakie kamienie do biżuterii DIY

Od niepamiętnych czasów kamienie stworzone przez naturę przyciągały uwagę ludzi nie tylko swoim wyjątkowym pięknem, ale także magicznymi właściwościami. Ludzie zauważyli, że niektóre kamienie leczą duszę, inne mają dobroczynny wpływ na ciało, a jeszcze inne chronią, dodają energii i siły. Dlatego odpowiednio dobrane kamienie do biżuterii handmade może zdziałać cuda.

Ekskluzywna designerska biżuteria to znak stylu i nieodzowny atrybut modnego wizerunku. Biżuteria wykonana z naturalnych materiałów jest dość droga, dlatego najlepszym sposobem na bycie modną i niepowtarzalną jest opanowanie sztuki tworzenia własnoręcznie niezwykłej biżuterii. Wartość takich precjozów polega również na unikalnym pomyśle i jego niepowtarzalności.

Przed stworzeniem jakiegokolwiek produktu musisz zdecydowanie zdecydować się na wybór kamienia. Powinieneś dobrze wiedzieć, jakie ma właściwości, jakie są jego odmiany i jak wyglądają. Wiedza ta jest niezbędna, aby wykonana biżuteria spełniła przypisane jej zadanie energetyczne. Wiek, charakter, zawód, znak zodiaku, pod którym dana osoba się urodziła, wszystko to ma ogromne znaczenie przy wyborze minerałów noszonych w biżuterii.

Kamienie naturalne do wyrobu biżuterii

Kamienie naturalne półszlachetne występują częściej w naturze i charakteryzują się niższą twardością i przezroczystością niż kamienie szlachetne, co czyni je bardziej popularnymi i tańszymi. Minerały te zachwycają swoim wyglądem, czasem nawet bardziej niż kamienie szlachetne. Oferowane przez nas kamienie do biżuterii DIY pochodzą ze sprawdzonych źródeł na całym świecie. Kamienie do wyrobu biżuterii szlifowane są w wielu krajach o największym doświadczeniu w obróbce kamienia i najstarszej tradycji szlifowania, w przypadku Indii sięgającej tysięcy lat. Technika szlifowania minerałów ukazuje wewnętrzne właściwości, tworząc niezwykły blask i wydobywając najkorzystniejsze cechy kamienia.

Najlepsze kamienie do tworzenia biżuterii

Wybierając kamienie do wyrobu biżuterii, należy ocenić właściwości wewnętrzne i cechy zewnętrzne minerału. Wewnętrzne właściwości obejmują przezroczystość, twardość, blask oraz naturalne lub sztuczne pochodzenie. Wśród czynników zewnętrznych ocenia się rzadkość występowania minerału w warunkach naturalnych, wpływ tradycji ludowych i trendów w modzie.

Do produkcji biżuterii stosuje się kilka odmian kamieni półszlachetnych, jubilerskich i ozdobnych. Kamienie półszlachetne mogą mieć różne stopnie przezroczystości. Z grupy kamieni półszlachetnych w produkcji biżuterii wykorzystywane są:

  • Chryzolit
  • Granat
  • Topaz
  • Turmalin
  • Opal
  • Kwarc

Kamienie pochodzenia naturalnego mają nieprzezroczystą lub lekko transparentną bryłę. Szczególna wartość kamieni do wyrobu biżuterii DIY tkwi w niezwykłym wzorze strukturalnym. W gamie najciekawszych kamieni o ciekawym wnętrzu znajdziemy jadeit, szafir, agat i karneol.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here