Jakie są najpopularniejsze rodzaje broni myśliwskiej?

0
326

Nie każda broń myśliwska nadaje się do polowania na zwierzynę. Reguluje to polskie prawo, które nie pozwala strzelać dowolnym pistoletem lub rewolwerem. Trzeba również pamiętać, że z broni myśliwskiej mogą strzelać jedynie osoby z uprawnieniami. Z którego sprzętu może korzystać myśliwy i jakie są jego charakterystyczne cechy?

Broń w zależności od amunicji

Wyróżnia się trzy rodzaje amunicji, którą można strzelać do zwierzyny. Najpopularniejszą z nich jest śrut, którego używa się jedynie w paru typach broni. Najczęściej są to strzelby, które mogą być jednolufowe lub dwulufowe. Do strzelania do zwierzyny często używa się tych drugich, gdzie wyróżniają się dubeltówki. Posiadają one dwie lufy o tej samej średnicy, umieszczone blisko siebie. Popularne są również nadlufki, inaczej zwane bokami. Lufy są tutaj ułożone w pionie zamiast w poziomie.

Broń myśliwska może być również kulowa, ale tylko konkretnego rodzaju. Polskie prawo zezwala na skorzystanie ze sztucera, ale już niekoniecznie z rewolweru. Ten pierwszy najczęściej występuje w wersji jednolufowej lub dwulufowej. Zdarzają się również bronie kombinowane, gdzie jedna lufa może strzelać pociskami śrutowymi, a druga kulowymi. Wszystkie wyżej wymienione rodzaje broni można kupić na http://bron-sklep.pl/101-bron-mysliwska.

Broń myśliwska w zależności od automatyki

Duży wpływ na strzelanie ma rodzaj zastosowanej automatyki. W broniach jednostrzałowych trzeba za każdym razem ręcznie umieszczać pocisk w komorze. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju bronie łamane np. kniejówki lub drylingi. Dużym ułatwieniem może być magazynek. Można znaleźć go w broniach powtarzalnych, gdzie łuski usuwa się za pomocą ręcznego mechanizmu. Tutaj również należy jednak załadować pocisk do komory nabojowej.

Najwygodniejsze może być korzystanie z broni automatycznej, zwanej też samowystarczalną. Dzięki niej myśliwy ma pełną swobodę za sprawą pełnej automatyzacji przeładowania. Dużą zaletą jest też pojemny magazynek, co pozwala na wykonanie większej ilości strzałów. Broń samowystarczalna najczęściej jest niełamana.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here