Klimatyczny wystrój baru

Niektóre bary prezentują się od wewnątrz niezwykle klimatycznie. Dzięki temu, że urządzono je w wybranym stylu, całość jest harmonijna i zapewnia przyjemne wrażenia wzrokowe. Często jako „materiał przewodni” wybiera się drewno, bo wygląda stylowo i jest bardzo trwałe. Przy drewnianych stołach i ladzie można miło spędzić czas, niezależnie od pory roku i pogody.

Ponadczasowe drewno

W wielu barach wykorzystuje się wyłącznie drewniane meble. Są one bardzo funkcjonalne, na co składa się efektowny, klasyczny wygląd oraz podwyższona trwałość – intensywne użytkowanie połączone z częstym czyszczeniem mogłyby zniszczyć wiele innych mebli, a drewnianym nie robią najmniejszej krzywdy.

Stoły drewniane czy też krzesła bywają ciężkie i masywne, co może być wadą – ciężko je przesunąć, a przecież w placówkach gastronomicznych dość często robi się gruntowne porządki czy remonty. Na szczęście w razie potrzeby można bez problemu kupić lżejsze mebelki, co poskutkuje stworzeniem przestronnego, jasnego wnętrza.

Szlachetne barwy

W meblach takich jak stoły drewniane bardzo cenną cechą jest obecność słojów drewna oraz realistycznej, nieco surowej faktury. Z tej przyczyny nie korzysta się z farb – wyposażenie baru jest pokrywane lakierem, ewentualnie bejcą. Dzięki temu każdy stół drewniany czy blat lady prezentuje się elegancko, stylowo, ale inaczej.

Naturalne barwy drewna dobrze komponują się z roślinnością, której obecność w barze stworzy bardzo przyjemne miejsce do wypoczynku. Ładne zestawienie stworzą też z jasną lub ciemną kolorystyką ścian i barwnymi dodatkami, co pozwala mniemać, że materiał ten jest bardzo uniwersalny.

Najbardziej typowe stoły

Stoły drewniane występują prawie w każdym barze – największą wygodę gwarantują te klasyczne, o sporych rozmiarach, przy których zmieści się cała rodzina lub duża grupa znajomych. Tworzą niesamowity klimat, dlatego też bary posiadające przynajmniej kilka stołów drewnianych mogą liczyć na stałą klientelę.

Czy takie stoły łatwo utrzymać w czystości? Wymagają one regularnego czyszczenia i konserwowania, ale wbrew pozorom nie jest to trudne. Drewno nie powinno być traktowane chemią, przyda się też wybór specjalnych środków do pielęgnacji jego powierzchni. Poza tym należy uważać na nadmiar wilgoci.

Stoły drewniane znaleźć można w ofercie sklepu Demico.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here