legowisko dla psa

Wybór legowiska dla psa wydaje się prosty, jednak może okazać się kłopotliwym przedsięwzięciem. Na rynku jest ogromny wybór, więc dobrze mieć świadomość na co należy zwracać uwagę zanim podejmiemy decyzję o kupnie. Wybierając nowe legowisko dla swojego zwierzaka, trzeba wziąć pod uwagę rasę, wiek, problemy zdrowotne, takie jak np. artretyzm. Ważne jest jak pies lubi spać. Posłanie powinno być również praktyczne i estetyczne, łatwe do czyszczenia. Idealnie, jak będzie pasować do wystroju i kolorystyki wnętrza i posłuży przez długi czas.

Wybór legowiska dla psa

Jakie legowisko dla psa wybrać, żeby nie trzeba było wracać do sklepu w celu zwrotu lub wymiany na inny model? Najczęstszym powodem, dla którego właściciele zwierząt zwracają posłania, zakupione dla swoich towarzyszy, jest niewłaściwy rozmiar. Można pomyśleć, że trochę za małe posłanie, nie powinno stanowić zbyt wielkiego problemu. Jednak rozmiar legowiska dla psa jest niezwykle ważny, a właściwie najważniejszy. Niewłaściwie dobrany, naraża psa na wiele potencjalnych problemów. Są to między innymi bóle stawów spowodowane brakiem odpowiedniego wsparcia, bóle mięśni spowodowane ściśnięciem w małej przestrzeni, problemy z biodrami i grzbietem (szczególnie u dużych ras), niespokojny sen.

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że rozmiar jest optymalny, jest zmierzenie psa od czubka nosa do końca ogona – tak długie powinno być legowisko. Następnie od ramienia do ramienia w najszerszym miejscu – taka będzie odpowiednia szerokość. Dobrze dodać kilka centymetrów, żeby pies mógł się wygodnie rozłożyć. Większość właścicieli psów jest zaskoczona, gdy po zmierzeniu psa i dodaniu niewielkiego zapasu okazuje się, ile miejsca potrzebuje ich pies.

Warto wziąć uwagę osobowość swojego pupila. Psy lubią spać w różnych pozycjach i trzeba to uwzględnić przy wyborze. Wiele psów śpi instynktownie w zwiniętej pozycji, tak aby zapewnić sobie ciepło i poczucie bezpieczeństwa. W tym przypadku sprawdzi się większość rozmiarów legowisk, o ile nie będą one zbyt małe. Jeżeli zwierzak lubi się wyciągać podczas snu, to aby uniknąć jego dyskomfortu, większe legowisko z dużą ilością miejsca będzie najlepszym wyborem.

Kolejnym ważnym aspektem jest możliwości prania. W zależności od materiału, z którego są zrobione, niektóre legowiska mogą wymagać prania nie tylko w celu usunięcia brudu, ale także w celu zabicia roztoczy, pcheł lub usunięcia innych rzeczy, które pies może przynieść z codziennych spacerów. Również sierść, ślina i bakterie zwierzaka mogą szybko gromadzić się na psich posłaniach. Najlepszą opcją są łatwo zdejmowane pokrowce lub legowiska z wodoodpornej antybakteryjnej tkaniny. Wyczyszczenie zwykłego materiału będzie bardziej pracochłonne i zdecydowanie trudniejsze. Szczególnie w przypadku dużego legowiska dla dużego psiaka może być konieczna wizyta w pralni, aby wyprać go w pralce przemysłowej.

Bardzo popularne są duże posłania dla psów z luźnym wypełnieniem, takie, które są wypełnione wiórkami piankowymi, granulkami i innymi miękkimi substancjami. Są one zwykle najtańsze w zakupie, ale w dłuższej perspektywie będą kosztować więcej ze względu na nietrwałość, ciągłą potrzebę ich prania i częstej wymiany. Nie są również łatwe do mycia, a wypełnienie szybko się niszczy. Gdy wypełnienie zaczyna się przesuwać, spłaszczać lub zmniejszać, powierzchnia użytkowa legowiska, która jest wygodną częścią legowiska, znacznie się zmniejsza. Robi się niekomfortowo i zbyt ciasno.

Lepiej zainwestować w wyższą jakość. Legowiska dla z pianki z pamięcią z pewnością są o wiele trwalsze. Często mają one nadające się do prania pokrowce, a niektóre są wyposażone w pokrowce antybakteryjne, co bardzo ułatwia utrzymanie czystości i higieny. Dobrym miejscem na dokonanie zakupu jest internet. Najlepsza opcja to legowiska dla psów ze sklepu https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/legowiska-dla-psa/. Zamiast tracić czas jeżdżąc po sklepach zoologicznych, w jednym miejscu mamy duży wybór i dobry serwis. Szybka dostawa, oszczędność czasu i pieniędzy, czynią zakupy internetowe zdecydowanie bardziej atrakcyjnymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here