Mieszkania w dawnej stolicy - czy faktycznie są takie drogie

Mitów o rynkach nieruchomości w dużych miastach jest naprawdę wiele. Zdecydowana większość z nich dotyczy cen, jakie trzeba zapłacić za wykupienie zwykłej kawalerki. Kwoty idące w setki tysięcy złotych nie należą do najmniejszych, ale czy faktycznie aż tyle musimy wydać, aby kupić swoje wymarzone mieszkanie na przykład w Krakowie?

Stabilny rynek deweloperski

Duże miasta mają swoją własną specyfikę rynku nieruchomości, która dzieli go na dwa segmenty. Deweloperzy operujący w centrach i w sąsiednich dzielnicach rzeczywiście ponoszą ogromne koszty takich inwestycji, co przekłada się na wyższą cenę końcową dla kupujących. Jednak wystarczy oddalić się od centrum albo przejechać na obrzeża, a koszt za jeden metr kwadratowy spada nawet dwukrotnie. Taka stabilność rynku jest dość charakterystyczna dla mieszkań w Krakowie i utrzymuje się już od bardzo wielu lat.

Nowe mieszkania są w cenie

Niewątpliwie ci, którzy szukają nowych mieszkań bezpośrednio od dewelopera jak https://www.superkrak.com.pl/ muszą być świadomi faktu, że zapłacą więcej niż przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego. „Nówki” mają jednak to do siebie, że za większą cenę oferują po prostu lepszą jakość oraz większą swobodę związaną z wykończeniami czy meblowaniem pomieszczeń. Rynek wtórny to zazwyczaj konieczność zrobienia dużego remontu pochłaniającego ogromne kwoty; mieszkanie od dewelopera jest gotowe do wprowadzenia i to sami mieszkańcy decydują, w jaki sposób zostanie ono zaaranżowane, wykończone i udekorowane. Warto przyjrzeć się aktualnym ofertom, bo jesień w tej branży to czas targów mieszkaniowych a co za tym idzie – sporych rabatów.

Opcja dla młodych

Na mieszkanie od deweloperów w Krakowie najczęściej decydują się ludzie młodzi oraz o stałej i pewnej sytuacji ekonomicznej. Rzadko kiedy mieszkania kupowane są za gotówkę; zwykle nabywa się je z opcją kredytową, która jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem we współczesnych czasach. Deweloperzy świadomi są dużego zbytu na mieszkania dla młodych, dlatego inwestują w projekty, które pasują do takiego rynku: przestronnych i funkcjonalnych mieszkań z co najmniej dwoma pokojami, dostępem do balkonu lub tarasu i na odgrodzonych, bezpiecznych osiedlach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here