Palarnia kawy – w jaki sposób funkcjonuje?

0
362

Nie da się ukryć, że kawa to trzeci co do popularności napój na świecie, zaraz po herbacie i piwie. Większość z nas kupuje produkty znajdujące się w supermarkecie, jednak nie do końca zdajemy sobie sprawy z tego, jak wygląda proces produkcyjny tego napoju. Co dzieje się z kawą, zanim trafi ona do palarni? Za co odpowiada palarnia kawy? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Co dzieje się z kawą zanim trafi do palarni?

Nasze rozważania warto rozpocząć od tego, że skomplikowany proces przygotowania kaw rozpoczyna się już na plantacji. Tamtejsi pracownicy są zmuszeni zbierać owoce za pomocą rąk. Dlaczego nie korzysta się ze specjalistycznych urządzeń? Możliwe jest bowiem uzyskanie wysokiej jakości ziarna kawy, a na tym producentom zależy w sposób szczególny. Wyłuskiwać kawę można w sposób mokry i suchy, a ostateczny wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Jak sama nazwa mówi- sposób mokry wykorzystuje wodę, natomiast ten suchy polega na wysuszaniu ziaren. Wbrew pozorom kwestia zbierania tych owoców jest dość problematyczna. Pomimo rozwijającej się technologii, żadna maszyna na dzień dzisiejszy nie jest w stanie zbierać najlepszej jakości ziaren. Jeśli zależy nam na pysznej kawie, wówczas warto zajrzeć na tę stronę: https://coffeeandsons.pl/.

Palarnia kawy- za co odpowiada?

Kiedy owoce zostaną wyłuskane, wówczas trafiają one do palarni. To właśnie w tym miejscu odbywa się proces, dzięki któremu wyciągane są walory smakowe kawy. W tym celu korzysta się ze specjalnego pieca, którego parametry możemy dowolnie modyfikować. W praktyce oznacza to, że to od nas zależy, jak będzie smakować dana kawa, a także jakie właściwości będzie posiadać. W  zdecydowanej większości przypadków w palarniach odbywa się również pakowanie kawy. Dodatkowo dość powszechne jest wysyłanie bezpośrednio do sklepów. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że im bliżej sklepów znajduje się palarnia, tym lepiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here