Rękawiczki jednorazowe

Rękawiczki jednorazowe wykorzystywane są w wielu sytuacjach. Stanowią nieodłączny element gabinetów lekarskich, kosmetycznych, czy też salonów tatuażu, ale również w naszych mieszkaniach mogą znaleźć zastosowanie. Warto z nich skorzystać przy wykonywaniu prac domowych lub chcąc chronić się przed wirusami.

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

https://czystyszop.pl/13-rekawiczki można znaleźć różne rodzaje rękawiczek jednorazowych. Przed zakupem warto poznać ich podstawowe zastosowanie oraz właściwości.

Rękawiczki lateksowe są wykonane z kauczuku. Zapewnia to rozciągliwość oraz sporą wytrzymałość. Najczęściej jest to pierwsze skojarzenie z pojęciem rękawiczek jednorazowych. Nic w tym dziwnego, są one bardzo popularne, a jednocześnie stosunkowo tanie. Chętnie korzystają z nich fryzjerzy i kosmetyczki. W sklepach można je znaleźć w wersji pudrowej i bezpudrowej. Ich zaletą jest dobre dopasowywanie się do dłoni i niezaburzanie czucia. Uwaga! Rękawiczki lateksowe nie są dobrym rozwiązaniem dla alergików.

Rękawiczki nitrylowe są trwalsze od tych lateksowych. Mają dobrą odporność zarówno na rozdarcia, jak i na działanie środków chemicznych. Są produkowane w wersji bezpudrowej. Nie powodują uczuleń, są jednak mniej rozciągliwe. Nie posiadają specyficznego zapachu.

Rękawiczki winylowe są wykonane z PCV. Lepiej chronią przed chemicznymi bądź tłustymi substancjami, ale znacznie gorzej radzą sobie z wirusami niż te wykonane z lateksu. Są delikatne i nie uczulają, jednak są dość cienkie. Są dostępne w wersji pudrowej i bezpudrowej.

Opisane powyżej rodzaje rękawiczek są zdecydowanie tymi najpopularniejszymi i stosowanymi na najszerszą skalę. Warto jednak pamiętać również o rękawiczkach foliowych, obecnie często spotykanymi w sklepach na działach z pieczywem lub warzywami i owocami. Zapewniają one podstawowy zakres ochrony i nie przylegają ciasno do dłoni, więc w wielu wypadkach korzystanie z nich może być niewygodne. Niemniej jednak nie uczulają i mogą świetnie sprawdzić się m.in. w trakcie domowych zabiegów kosmetycznych.

Co jest najistotniejsze przy wyborze rękawiczek jednorazowych?

Nie da się jednoznacznie wskazać, który rodzaj rękawiczek jest lepszy lub gorszy. Wszystko zależy od tego, w jakim celu będziemy ich używać, czy jesteśmy alergikami oraz  naszych indywidualnych upodobań. Przy zakupie trzeba zwrócić też uwagę na rozmiar, ponieważ dzięki niemu rękawiczki jednorazowe idealnie będą dopasowane do dłoni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here