pościel dla dzieci, pościel satyna bawełniana 160 × 200

Jak urządzić ładny i funkcjonalny pokój dla dziecka? Wbrew pozorom nie jest to łatwe!

Dzieci bardzo szybko dorastają, a wraz ze zmianą ich wieku przychodzi również zmiana ich zapotrzebowań. Urządzenie pokoju dla dzieci w taki sposób, aby był on odpowiedni dla 5 latka i 10 latka jest nie lada wyzwaniem.

Dla wielu rodziców nie jest również łatwe dobranie dobrych kolorów, mebli oraz dodatków. Trudno powstrzymać się przed pomalowaniem pokoju dziecięcego w krzykliwe kolory lub na kupieniu kolorowych mebli. Jakie są najczęściej popełniane błędy rodziców przy urządzaniu pokoju dla dzieci i jak ich uniknąć?

Przesadnie urządzony pokój dla niemowlaka

Przy pierwszym dziecku rodzice często zbyt przesadnie urządzają pokój niemowlęcy. Kiedy zostają już rodzicami po raz drugi, to widzą już, że niemowlak nie potrzebuje drogich mebli, a jedynie miłości (no i może dobrego przewijaka).

Dużym błędem jest właśnie zbyt przesadne urządzenie pokoju dla niemowlaka i zakupienie wszystkich rzeczy właśnie pod takie małe dziecko. Już po pół roku okazuje się, że pościel jest za mała, brakuje szafek na ubrania i zabawki. Dlatego na początku powinno się zakupić jedynie łóżeczko, przewijak, jedną szafę lub komodę i tyle. Resztę mebli warto kupować wraz ze wzrostem dziecka.

Rzeczy, z których dziecko szybko wyrasta

Dziecko naprawdę szybko rośnie, co sprawia, że wyrasta również z wielu rzeczy — i wcale nie są to jedynie ubranka. Świeżo upieczeni rodzice nie powinni kupować na przykład dużej ilości pościeli dla dzieci na samym początku. Wystarczą tak naprawdę 2 komplety pościeli, z których i tak dziecko wyrośnie w mniej niż rok.

Dopiero gdy dziecko skończy półtora roku lub dwa lata warto zainwestować w wytrzymałe komplety pościeli. Już w tym wieku można kupić pościel satyna bawełniana 160 × 200, która może wystarczy nawet na parę ładnych lat. Warto również zauważyć, że gusta dziecka kształtują się dopiero, jak mają parę lat, więc nie ma sensu kupować dużej ilości rzeczy, które się w przyszłości nie będą mu/jej podobały.

Nie twórz pokoju tematycznego

Mając małe dziecko, nie wiemy, czym będzie się ono interesowało, jakie będzie lubiło kolory lub wzory. Jeśli już na samym początku zdecydujemy się na pokój tematyczny, to bardzo ryzykujemy tym, że dzieci motyw się po prostu nie spodoba i trzeba będzie za parę lat przeprowadzać remont generalny.

Pokój dla dziecka powinien być jak najbardziej naturalny. Warto postawić na białe ściany i meble, które łatwo można wymienić. Na ścianach zawsze można powiesić plakaty lub namalować ulubione wzory. Jednak neutralny pokój nie oznacza nudnego pokoju. Świetnym pomysłem jest na przykład użycie farby tablicowej, dzięki której dziecko będzie mogło bez przeszkód rysować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here