Czym nawilżać usta

Suche i spierzchnięte usta mogą stanowić spory problem. O każdej porze roku zmaga się z nim wiele osób. Szczególnie dokuczliwe może być to w okresie zimowym, kiedy na zewnątrz panują duże mrozy. Takie warunki doprowadzić mogą bowiem do ich pękania, co powoduje spory dyskomfort. Dodatkowo suche usta są nieestetyczne, często pieką, a także krwawią. Receptą jest odpowiednie nawilżenie. W jaki sposób jednak robić to prawidłowo? Jakich produktów używać?

Dlaczego usta pękają?

Przyczyny suchości ust, a co za tym idzie ich pękania, mogą mieć różne podłoże. Wpływa na to między innymi spędzanie czasu w suchych pomieszczeniach, niskie temperatury lub oblizywanie ust na świeżym powietrzu. Problem może wynikać także z niedoborów określonej grupy witamin, do których zaliczyć można między innymi witaminy A, B lub żelaza. W przypadku kobiet zdarza się także, że jest to spowodowane wahaniami poziomu hormonów, szczególnie w okolicach miesiączki.

Jak poradzić sobie w problemem wysuszonych ust?

Żeby właściwie zadbać o swoje usta, należy zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo. Dotyczy to szczególnie okresów, w których panują niekorzystne warunki pogodowe. Przed wyjściem na zewnątrz, usta trzeba zabezpieczyć za pomocą dedykowanego do tego celu kosmetyku. Może być to specjalna pomadka nawilżająca lub balsam. Ważne żeby kosmetyki nie posiadały w swoim składzie alkoholu, który doprowadzić może do jeszcze większego przesuszenia. Wskazane są głównie preparaty powstałe na bazie wyciągu z rumianku, lanoliny oraz posiadające filtr przeciwsłoneczny.

Należy także uważać na różnego rodzaju kolorowe pomadki oraz błyszczyki. Osoby zmagające się z problemem suchych ust, powinny zrezygnować z ich stosowania. W większości przypadków nie posiadają one jakichkolwiek właściwości nawilżających, natomiast na spierzchniętych oraz popękanych ustach, będą prezentować się mało estetycznie.

Pomadka na suche usta

Jednym z lepszych rozwiązań na suche usta jest pomadka nawilżająca. Ciekawą propozycją dostępną na rynku będzie pomadka Oeparol Sunnyday. Dzięki niej w wyjątkowo skuteczny sposób można zabezpieczyć usta, a także zadbać o ich właściwą pielęgnację. Odpowiada za to między innymi kompleks OleaSunProtect. Głównym składnikiem jest olej z wiesiołka, który dobrze nawilża i natłuszcza usta, tym samym zapobiegając ich przesuszaniu. Pomadka Oeparol Sunnyday posiada również filtry UVA/UVB, które skutecznie chronią jej użytkownika przed niekorzystnym oddziaływaniem promieni słonecznych. To skuteczny sposób na zapewnienie swoim ustom dobrej kondycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here