Jak wzmocnić łamliwe paznokcie

Posiadanie pięknych i wypielęgnowanych paznokci to niekwestionowany atut każdej kobiety. Jednak czasem paznokcie miewają tendencję do nadmiernego łamania i rozdwajania, przez co nie można ich pomalować, ani odpowiednio wyprofilować. Jak zatem szybko wzmocnić łamliwe paznokcie? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek.

Wzmacnianie paznokci domowymi sposobami

Żeby skutecznie wzmocnić łamliwe paznokcie, warto wypróbować kilka domowych sposobów. Naturalnym składnikiem, dobrze wpływającym na ogólną kondycję paznokci jest na przykład olejek rycynowy, który można wygodnie wetrzeć w płytkę paznokci przed snem.

Warto też moczyć paznokcie w lekko podgrzanej mieszance mleka i miodu. Taka kąpiel nie dość, że wzmacnia płytkę paznokci, to jeszcze jest wyjątkowo przyjemna i relaksująca. Chcąc zadbać o łamliwe paznokcie, można też zakupić dostępne w każdej drogerii specjalistyczne odżywki.

Jakie witaminy należy stosować na wzmocnienie paznokci?

Oprócz zewnętrznych preparatów, aby wzmocnić strukturę paznokci, warto też suplementować niektóre witaminy. Szczególnie poleca się w tym celu produkty zawierające witaminę C oraz popularną biotynę, która świetnie oddziałuje zarówno na włosy, jak i na paznokcie.

Dodatkowo warto wzbogacić swoją dietę o cynk, magnez i żelazo. Ponieważ stosując taki pakiet witamin, zyskamy pewność, że robimy wszystko, aby nasz paznokcie były mocne i zdrowe.

Łamliwe paznokcie – kiedy konieczna jest wizyta u dermatologa?

Gdy zauważymy u siebie łamliwe paznokcie, nie należy od razu wpadać w panikę. Jednak kondycja paznokci mówi wiele o kondycji całego naszego organizmu, dlatego warto bacznie im się przyglądać.Jeśli zatem poza łamliwością, czy rozdwajaniem, zauważymy też takie symptomy, jak zmiana koloru płytki, nietypowe plamy lub inne niepokojące objawy, należy czym prędzej udać się do dermatologa.

Doświadczony dermatolog dokładnie przyjrzy się powstałym zmianom i oceni ich przyczynę oraz możliwe konsekwencje, jakie owe zmiany mogą mieć dla naszego organizmu. Ponadto dermatolog zaleci nam odpowiednią kurację i przepiszę stosowne leki.

Wzmocnienie łamliwych paznokci to nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan swoich paznokci, a wszelkie niepokojące zmiany powinien obejrzeć specjalista dermatolog.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here