sprzątaczka

Sprzątaczka jest to zawód, który nie dla każdego jest odpowiedni. Jak sama nazwa wskazuje, sprzątaczka jest pracownikiem sprzątającym przez który zajmuje się sprzątaniem. Jest to zakres obowiązków, który zależny jest od różnych czynników. Dzisiaj jednak nie będziemy rozmawiać stricte o tym na czym polega praca sprzątaczki, chociaż taki temat również zostanie poruszony. Dzisiaj przekonamy się, na jakie zarobki może liczyć osoba pracująca na takim stanowisku. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-sprzataczka/ 

Od czego zależą obowiązki sprzątaczki?

Przede wszystkim na obowiązki sprzątaczki wpływa miejskiej pracy. Zdecydowanie inne zadania będzie posiadała sprzątaczka, która na przykład sprząta w szkole, inne zadania będą powierzchnia tej pracującej w biurze, a jeszcze inne będzie miała osoba, która pracuje jako sprzątaczka w domu prywatnym u osób fizycznych. Innym czynnikiem który wpływa na zakres obowiązków w tym zawodzie jest metraż. Oczywiście, może się wydawać, że im większy metraż, tym więcej pracy. Jednak z pewnością szybciej sprzątniemy biuro o dużej powierzchni, gdzie w środku znajduje się jedynie kilka biurek do przetarcia i podłoga do umycia, niż wielki salonik z wieloma meblami, przy którym mieszkają koty, zostawiające sierść praktycznie w każdym miejscu.

Co ma wpływ na wynagrodzenie miesięczne w takim zawodzie?

Na wysokość wynagrodzenia wpływ ma przede wszystkim staż pracy. Bardzo często okazuje się, że wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi małą część pensji jego doświadczonego kolegi. Na wysokość wynagrodzenia wpływa również wielkość firmy. Mały rodzinne przedsiębiorstwa nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie ogromnych korporacji zagranicznych. Duże znaczenie dla wynagrodzenia ma również lokalizacja firmy. Dwie podobne do siebie działalności, znajdujące się w różnych miastach mogą oferować zupełnie odbiegające od ciebie kwoty wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Ile zarabia sprzątaczka?

W naszym kraju całkowite miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 2500 zł brutto. To druga sprzątaczka otrzymuje wynagrodzenie wynoszącą od 2320 zł do 2920 zł. Na zarobki wynoszące więcej, niż 2920 zł brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych sprzątaczek w w Polsce.

Zobacz też: http://www.miejscedobrejenergii.pl/jak-wyglada-praca-sprzataczki/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here