Jak często myć włosy?

Niestety o higienie włosów nie można nauczyć się w zwykłej szkole. Tego może nauczyć się każda osoba w technikum fryzjerskim albo na odpowiednim kursie. Oprócz tego, taką wiedzę chętnie przekazuje fryzjer swoim klientom.

Bardzo trudno jest odpowiedzieć komuś jak często myć włosy

Jak często myć włosy?Jest to bowiem bardzo osobista kwestia i zależy ona od zachowania włosów. Nie ma nic złego w codziennym myciu włosów jeżeli te nadmiernie się przetłuszczają. W dodatku aby wyglądać w miarę przyzwoicie, należy pozbyć się nadmiaru sebum z włosów. Można robić to na dwa sposoby, po pierwsze myjąc włosy, a po drugie używając suchego szamponu. Taki suchy szampon jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na codziennie mycie włosów. Fryzjerzy polecają też przesuszenie takich włosów, czyli częste mycie, suszenie i nie nakładanie odżywek. Jednak może mieć to swoje skutki w przyszłości. Włosy mogą stać się bardzo suche i łamliwe. Należy pamiętać, że zmienia się nasze ciało, więc skóra na głowie, jak i włosy też się zmieniają.

Niektóre osoby nie myją często włosów. Są one bowiem suche i słabe. Zdarza się, że często takie włosy są atakowane odżywkami podczas kąpieli i w ogóle nie traktuje się ich szamponem. Niektóre produkty wysuszają włosy jeszcze bardziej, dlatego warto znać ich skład i działanie. Z pomocą przyjdzie fryzjer lub kosmetyczka, a nawet producent kosmetyków. Częstość mycia włosów zależy od ich kondycji oraz produktów jakie się stosuje. Niektóre produkty uzależniają od siebie włosy. Dlatego zdarza się, że odstawienie danego szamponu jest niemożliwe, bo nagle pojawia się łupież, którego wcześniej się nie miało. W takim wypadku poleca się zmianę szamponu na taki, który zawiera głównie naturalne składniki. Przyda się wtedy też konsultacja z fryzjerem oraz dermatologiem. Lekarz może pomóc jeżeli skóra głowy została nadmiernie podrażniona. Może się zdarzyć, że będą potrzebne leki, które pomogą uwolnić się od danego szamponu i przejść na tę bardziej zdrową wersję kosmetyków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here