Jak dbać o poduszki

Piękna i co najważniejsze świeża pościel, to wspaniały dodatek do każdej sypialni. Kluczem do spokojnego snu, jest jednak odpowiednie wypełnienie. Nie zmrużysz bowiem oka, śpiąc na byle jakiej poduszce. Wygoda, odgrywa tu więc niesłychanie ważną rolę. Aktualnie, do wyboru mamy całe mnóstwo materiałów, z których produkuje się wypełnienia, zatem każdy może z łatwością znaleźć coś idealnego dla siebie. Co roku pojawiają się też nowe, interesujące propozycje. Jeżeli natomiast, zależy Ci na tym, by móc użytkować poduszkę przez długi czas, należy dokładnie zapoznać się, z dedykowaną danemu rodzajowi instrukcją pielęgnacji.

Rodzaje pościeli

Na rynku dostępne są produkty, wykonane z różnego typu tworzyw, o specyficznych właściwościach. Branża tekstyliów dynamicznie się rozwija i odkrywamy wciąż kolejne, warte uwagi rozwiązania. Sami zaś, musimy dobrać rodzaj, jaki najbardziej nam odpowiada i prawidłowo o niego zadbać. Inaczej bowiem pierzemy poduszki z naturalnym wkładem, a inaczej z syntetycznym. Analogicznie – jakie wnętrze posiadamy, taki sposób czyszczenia. Większość potrzebnych informacji znajdziemy na metce. Poza tym, w sklepach dostaniemy między innymi: poduszki puchowe i z pierzem ( powracają do łask), piankowe a nawet z gryką, orkiszem czy prosem (coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród fanów ekologii). Takie gadżety dodatkowo masują nam kark i relaksują.

Jak dbać o poduszki ?

Wymieniając poszczególne patenty na odświeżanie poduszek, najlepiej zacząć od tych ze sztucznym środkiem, do których mycia potrzebujemy jedynie wody i detergentu. Pierzemy je w temperaturze 60 stopni i poleca się wówczas, dołożyć do pralki specjalne, gumowe piłeczki, rozbijające powstałe grudki. Pościel z pierza to natomiast wyższa szkoła jazdy. Kołdry i poduszki z pierzem, pierzemy oddzielnie z użyciem detergentu ( koniecznie bez enzymu), ponieważ wypełnienie może przez to stracić swoje właściwości izolacyjne, czego byśmy zapewne nie chcieli. Ich konserwacja wymaga także regularnego wietrzenia, po to by zapobiegać gromadzeniu się szkodliwych roztoczy.

Większość typów pościeli spokojnie wypierzemy w domu. Oprócz tego, poduszki puchowe, jako że delikatniejsze w obsłudze, można oddać raz do roku do pralni chemicznej. Jest to nawet wskazane, ze względu na fakt, że często nie mieszczą się one w zwykłej pralce. Ponadto, poduszki z pierza nie są przeznaczone do suszenia w suszarce bębnowej, która mogłaby po prostu uszkodzić wypełnienie. Gdy pogoda sprzyja, dobrze wysuszymy je na dworze. Niestety, poświęcimy na to nawet kilka dni. Unikajmy tylko suszenia w upały i kiedy na zewnątrz jest pochmurno.

Dlaczego tak ważne jest regularne dbanie o poduszki?

Zapominając o pielęgnacji poduszek, narażamy się na bezsenność, odczuwamy suchość powietrza w sypialni, wdychamy kurz, czujemy na skórze wilgoć ale też brzydki zapach potu unosi się w powietrzu. Jest to więc absolutnie konieczne, żeby poświęcić ten jeden dzień w roku, bądź więcej na odświeżenie swojej pościeli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here