Ciepło w domu to jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o wyborze odpowiednich okien. W Lublinie przyczyn wymiany okien jest wiele. Czasami remontujemy dom, chcemy zamienić stare okna na nowe albo poszukujemy jeszcze lepszych, niezawodnych rozwiązań.
Na rynku dostępne są najpopularniejsze okna plastikowe, ale dużą popularność zdobywają także produkty drewniane. Oba rozwiązania świetnie prezentują się w mieszkaniach, domach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.
Które okna wybrać. PCV czy drewniane?
Najwięcej klientów wybiera okna PCV, które są uniwersalne i znajdują zastosowanie w każdym budynku. Jednak w niektórych sytuacjach zamawiający potrzebują lepszych okien drewnianych, posiadających efektywniejszy wygląd. Warto wiedzieć, że drewniane modele są nieco droższe od standardowych okien plastikowych, ale idealnie prezentują się w domach jednorodzinnych.
Najczęściej wybieramy stolarkę okienną pod kątem wyglądu i elementu dekoracyjnego budynku, dlatego zazwyczaj szybko decydujemy się na wybór produktu z folderu reklamowego. Jest to jednak poważny błąd, ponieważ pod względem parametrów użytkowania należy wybierać okna PCV. W Lublinie jest to najlepsze rozwiązanie do mieszkań w blokach.
Jak znaleźć dobre okna?
Poszukując odpowiedniej stolarki okiennej, trzeba zwrócić uwagę na takie okna, które będą spełniały nasze oczekiwania i potrzeby. Warto zwrócić uwagę na:
- szczelność okien,
- współczynnik przenikania ciepła,
- odporność na włamania,
- izolacyjność akustyczną,
- współczynnik przenikania szyby.
Decydując się na zakup okien, sprawdzamy również ich cenę. Od jakich czynników zależy ich ostateczny koszt? Cena zależy od tego, jaki rodzaj stolarki wybierzemy i od:
- izolacyjności cieplnej,
- materiałów, z których zostały wykonane,
- rozmiarów okna,
- ilość komór,
- sposobów otwierania okna.
Obecna technologia pozwala tworzyć okna o dowolnym kolorze, więc bez problemu można je dopasować do koloru elewacji budynku. Wysokiej klasy okna nałęczowska w Lublinie są najlepszym wyborem dla osób, które chcą zatrzymać ciepło w domu podczas zimowych dni i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie.