Kajaki jednoosobowe na czas izolacji

W czasach gdy ważna jest izolacja, sporty wykonywane samotnie zyskują na wartości. Zwłaszcza takie, jakie można uprawiać na świeżym powietrzu, ale z dala od skupisk ludzi. Dlatego też warto zainteresować się tym, co ofiarują nam kajaki jednoosobowe.

Woda uspokaja i oczarowuje, o tym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. A z pewnością zachwyca wizja odosobnienia na łonie natury. Chwila wolności od bliskich, z którymi spędziliśmy ostatnio zdecydowanie za dużo czasu, jest czymś czego potrzebuje każdy z nas.

Spływy kajakowe zawsze stanowiły atrakcyjną formę aktywnego wypoczynku. Obecnie stanowi bezpieczną opcję na wyrwanie się z domu – z dala od ludzi, za to blisko natury

 

  • Kajaki jednoosobowe na każdą rzekę

 

Wybierając się na spływ, potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt. Przy odrobinie szczęścia, większość potrzebnych rzeczy znajdziemy w okolicznej wypożyczalni. Kajak, wiosło i kamizelka asekuracyjna to podstawa, bez której nigdzie się nie wybierzemy.

Jeśli chcemy być samodzielni, możemy zaopatrzyć się we własny kajak jednoosobowy. Najtańsze modele rozsądnej jakości znajdziemy już za dwa tysiące złotych, jak na przykład Traper marki Aquarius. Idealnie sprawdzą się na polskich, nizinnych rzekach.

W podobnej cenie są także kajaki pneumatyczne – dobry wybór jeśli nie mamy własnego środka transportu, lub ogranicza nas miejsce. Współczesne modele oferują podobne doświadczenia, co kajaki polietylenowe, chociaż wymagają nieco więcej uwagi. Trzeba poświęcić nieco czasu na ich przygotowanie i koserwację.

 

  • Co jeszcze na spływ?

 

Na spływ należy również zabrać worek lub plecak wodoszczelny. Zapakujemy do niego wszelkie niezbędne rzeczy, pewni, że przetrwają bez szwanku nawet wywrotkę i zanurzenie. Warto także zainwestować w specjalne etui na telefon, zwłaszcza jeśli chcemy mieć smartfona pod ręką w czasie podróży.

Poza tym, ostatnie co potrzebujemy, to wygodne ubrania. Powinny być także odporne na działanie wody, zwłaszcza obuwie, albo spisane na straty. Nawet będąc wyjątkowo ostrożnymi, z pewnością nieco się ochlapiemy.

Robiąc zakupy zajrzyj pod gokajak.com. Jest to sklep z bogatą ofertą, nie tylko jeśli chodzi o kajaki jednoosobowe, ale także wszelki sprzęt kajakarski i ogólnie żeglarski. Kamizelki, worki, wiosła – to i wiele więcej znajdziesz pod tym adresem, w sklepie GoKajak.

Gdy już będziesz gotowy, rzuć się w wir przygody i rusz poznawać okoliczne rzeki. Stanowią one ostatnie prawdziwie dzikie miejsca, w pobliżu naszych miast. Dzięki nim poczujesz się jak odkrywca, zaledwie kilka, czy kilkanaście kilometrów od swojego domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here