Kołdra 160 x 200 całoroczna, a może zimowa

Kołdra jest bardzo ważnym elementem naszego łóżka. Przede wszystkim musi być ona dopasowana do ilości osób oraz wielkości łóżka. Ważna jest także jej grubość oraz materiał, z którego została wykonana. Którą kołdrę wybierzesz dla siebie?

Kołdra 160 x 200 do łóżka małżeńskiego

Rozmiar kołdry 160 x 200 jest uniwersalnym rozmiarem. Taka kołdra świetnie sprawdzi się w przypadku dwóch osób, które śpią na łóżku 160 x 200 lub 180 x 200. Kołdra 160 x 200 może czasami być za mała, jeśli jedna z osób mocno się w nocy kręci i zabiera kołdrę na swoją stronę. W takim przypadku warto kupić dwie kołdry. Każdy będzie miał swoją i będzie mógł w nocy robić z nią, co chce.

Kołdra 160 x 200 nadaje się znakomicie do łóżka pojedynczego, dla nastolatków i osób śpiących w pojedynkę. Jest ona na tyle duża, że można się nią dokładnie okryć, ale nie za duża, aby była zbyt ciężka i nieporęczna.

Kołdra z wypełnieniem naturalnym czy syntetycznym?

Są dwa rodzaje kołder – jedne posiadają wsypę naturalną, a drugie syntetyczną. Naturalne kołdry wypełnione są puchem, wełną lub bawełną. Puchowe kołdry świetnie nadają się na zimowe dni oraz dla osób, które lubią ciepło. Wełniane można znaleźć o różnej gramaturze, dzięki czemu można wybrać cieńsze i grubsze modele.

Syntetyczne kołdry posiadają wypełnienie poliestrowe lub silikonowe. Kołdry takie najczęściej posiadają poszycie bawełniane. Można je prać w wysokich temperaturach, dzięki czemu idealnie nadają się dla alergików. Są one także tańsze niż kołdry z wypełnieniem naturalnym. Oczywiście wybór kołdry należy dopasować do indywidualnych preferencji. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje plusy i minusy.

Kołdra zimowa, a może całoroczna?

Producenci oferują różną grubość kołder. Każdy może zdecydować, czy chce spać pod kołdrą zimową, czy letnią. Na rynku dostępne są kołdry całoroczne, które nadają się dla osób lubiących temperaturę oscylującą wokół 20 stopni w sypialni. Jeśli ktoś jest zmarzluchem, to powinien wybrać kołdrę zimową lub podwójną.

Dobrym rozwiązaniem jest kupno kołdry cztery pory roku. Kołdra taka składa się z dwóch części, które w razie konieczności można rozpiąć. W letnie dni możemy używać cieńszej części, a na zimę można spiąć kołdrę i chronić się przed zimnem.

Kołdra 160 x 200 dostępna jest w ofercie Vegehome.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here