Czym różni się współpraca z samodzielnym radcą a dużą kancelarią prawną

Duża kancelaria prawna zatrudnia przynajmniej kilku radców prawnych i adwokatów. Czasami jest ich nawet kilkudziesięciu. Czym różni się współpraca z taką kancelarią od współpracy z samodzielnie działającym radcą? O czym należy wiedzieć?

Eksperci z różnych dziedzin

Duża kancelaria prawna zatrudnia wielu specjalistów. Dzięki temu może ona skutecznie świadczyć usługi prawne z różnych dziedzin i obszarów. W przypadku, gdy sprawa jest skomplikowana, to radcy i adwokaci mogą konsultować się między sobą i wspólnie analizować przedłożone dokumenty z różnej perspektywy.

Dzięki temu podejście do każdej sprawy jest bardziej kompleksowe i pełne. To spore ułatwienie zwłaszcza w przypadku, gdy nie wiemy, do jakiego specjalisty powinniśmy się zwrócić z naszymi wątpliwościami prawnymi lub sprawą. Gdy w kancelarii znajduje się wielu radców i adwokatów, jest duża szansa, że któryś z nich ma odpowiednią wiedzę, by zająć się danym tematem.

Większa dostępność

W przypadku małych kancelarii czasami są problemy z dostępnością specjalistów. Z racji tego, że często muszą oni być obecni w sądach i urzędach, więc nie mogą być w samej kancelarii. To szczególnie duży problem także w okresie urlopowym.

W dużej kancelarii na czas nieobecności przydzielonego specjalisty można korzystać z pomocy prawnej wyznaczonego przez niego zastępcy. To bardzo ważne, bo zdecydowanie ułatwia kontakt z kancelarią i umożliwia otrzymywanie informacji w dogodnym czasie.

Dużo łatwiej jest też umówić się na spotkanie, gdy do wyboru jest większa ilość radców. Po prostu ich dostępność jest wyższa, co w wielu kwestiach ma ogromne znaczenie i wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa klienta kancelarii.

Bardziej indywidualne podejście

Wprawdzie współpraca z dużą kancelarią prawną ma wiele zalet, to czasami brakuje w niej indywidualnego podejścia do klienta. Wynika to z dużego obciążenia obowiązkami oraz braku przypisania radcy lub adwokata do konkretnej sprawy. By tego uniknąć coraz częściej nawet w tych dużych kancelariach, w których kilku specjalistów zajmuje się tym samym obszarem prawa, sprawy zyskują swoich opiekunów.

Dzięki temu klient doskonale wie, z kim powinien się kontaktować i od kogo może dowiedzieć się najwięcej na temat aktualnego stanu sprawy i kolejnych działań, które należy podjąć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here