Regulacja i henna brwi – dlaczego warto zapisać się do kosmetyczki?

Podkreślone brwi to jeden z najistotniejszych elementów w każdym makijażu. Ich grubość, długość czy kształt co prawda ulegają zmianie – obecnie modne są te nieco grubsze, a przez to naturalne – ale przyciemniony kolor pozostaje regułą od niepamiętnych czasów. Dowiedz się więcej na temat regulacji i henny brwi oraz sprawdź, czemu warto udać się na taki zabieg do profesjonalistki.

4 najczęściej popełniane błędy

Zacznijmy od tego, jakie błędy najczęściej popełniają kobiety, które na własną rękę (niestety zwykle nieumiejętnie) zabierają się za stylizację swoich brwi. Może się wydawać, że do osiągnięcia zadowalających efektów wystarczy pęseta, lusterko, dziesięć minut wolnego czasu i dobre chęci – ale nic bardziej mylnego! Regulacja brwi wymaga precyzji, umiejętności dopasowania oprawy oczu do kształtu twarzy, a najlepiej gruntownego przeszkolenia w tej dziedzinie. W przeciwnym razie efekty mogą być przeciwne do zamierzonych. Oto lista rzeczy, których należy się wystrzegać w pierwszej kolejności:

1. Rezygnacja z regulacji i samo podkreślanie koloru

Jeśli nie należysz do wąskiej grupy kobiet o naturalnie pełnych i perfekcyjnie wygiętych łukach brwiowych – cóż, zrobisz sobie dużą przysługę, jeśli mimo wszystko skusisz się na regulację. Usunięcie zbędnych włosków otworzy oko, zniweluje wrażenie posępnego wyglądu i odejmie Ci przynajmniej kilka lat. Nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz!

2. Zbyt mocna regulacja

Nie popadaj jednak w przesadę i nie wyrywaj zbyt wielu włosków. Dotyczy to zarówno eksperymentów na własną rękę, jak i instrukcji, którą przekażesz stylistce na kosmetycznym fotelu. Zbyt cienkie brwi wyglądają teatralnie, groteskowo i po prostu komicznie. Nie bez powodu w sieci powstał prześmiewczy fanpage „Brwi odrysowane od szklanki”… Mało tego – odrastanie włosków trwa sporo czasu, a i tak może się zdarzyć, że brwi już nigdy nie powrócą do swojego pierwotnego kształtu. Uważaj nie tylko na zbytnio cienkie, ale też na zbytnio krótkie brwi. Nadmierne skracanie łuku brwiowego nie wygląda naturalnie!

3. Samodzielne przycinanie brwi

Jeśli nie jesteś wykształcona w tym kierunku, po prostu sobie odpuść. Chwila nieuwagi sprawi, że zrujnujesz naturalny kształt brwi i wyrządzisz sobie sporą krzywdę – włoski staną się bardziej niesforne i zaczną odrastać w różnych kierunkach.

4. Zbytnie przyciemnianie brwi

Dotyczy to nie tyle regulacji brwi, co zmiany ich koloru. Niestety, wiele kobiet decyduje się na zbyt ciemne brwi, chcąc osiągnąć zauważalny efekt. Jeśli jesteś blondynką, czarne brwi naprawdę nie są dla Ciebie! Różnica powinna wynosić około jeden, dwa tony, a nie całe spektrum odcieni.

4 powody, dla których warto skusić się na hennę brwi

Henna brwi wydaje się prosta w wykonaniu – odpowiedni barwnik można kupić za parę złotych w każdej drogerii. Podobnie jak w przypadku regulacji, warto jednak powierzyć ten temat specjalistce. Dobierze ona kolor, dopasuje intensywność i przytrzyma barwnik na brwiach odpowiednią ilość czasu. Najbardziej opłaca się zapisać na zabieg łączony, podczas którego stylistka wykona jednocześnie regulację i hennę – jak w żywieckim salonie Wioleta (www.wioletanails.pl/henna-regulacja-brwi). Jeśli – jak w Wiolecie – zajmie się nami utalentowana profesjonalistka, możemy mieć pewność, że nie stanie nam się krzywda, a efekt sprosta naszym oczekiwaniom. Dlaczego warto skusić się na hennę?

1. To naturalny i bezpieczny barwnik

Henna to barwnik roślinny pozyskiwany z lawsonii bezbronnej. Do zabiegu można wykorzystać produkty w formie proszku, żelu albo kremu. O ile pochodzą one z pewnego źródła, są bezpieczne dla zdrowia i stwarzają niewielkie ryzyko reakcji alergicznej.

2. Piękna, podkreślona oprawa oczu na dłużej i w każdych warunkach

Henna brwi ma tę wielką zaletę, że efekty zabiegu utrzymują się nawet trzy tygodnie. Inne sposoby przyciemniania brwi, w tym malowanie cieniem lub pomadą, zdają egzamin maksymalnie przez kilkanaście godzin, czyli do pierwszego demakijażu. Podczas upałów lub przy okazji morskich kąpieli henna to prawdziwe wybawienie – barwnik sprawdzi się przy każdych warunkach pogodowych i nie spłynie razem z wodą, potem ani łzami.

3. Szansa na mocną oprawę oczu przy każdym typie urody

Włoski przyciemnione henną są ciemniejsze, gładsze i lśniące. Podkreślona oprawa oczu przepięknie podkreśla rysy twarzy i wydobywa naturalne atuty urody. Taki zabieg jest polecany kobietom w każdym wieku i o każdym kolorze włosów. Henna stwarza możliwość ukrycia siwizny i zatuszowania ubytków w łuku brwiowym; pozwala też uwydatnić ledwo zarysowane brwi nawet u rudych kobiet czy bardzo jasnych blondynek.

4. Oszczędność czasu każdego dnia

Codzienny makijaż brwi jest nie tylko chwilowy i nieodporny na trudne warunki pogodowe, ale też czasochłonny. Trwałość henny docenimy zwłaszcza rano, gdy zaoszczędzimy kilka minut przy porannej toalecie, a być może nawet będziemy mogły pospać nieco dłużej. Brwi potraktowane henną prezentują się pięknie i naturalnie. Przy odpowiedniej oprawie nasze oczy wydają się większe, a spojrzenie głębsze i bardziej atrakcyjne. Koniecznie przekonaj się o tym na własnej skórze i zapisz się na profesjonalny zabieg regulacji i henny brwi!

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here