rodzaje fryzur męskich

Zasadniczo to kobiety uważane są za płeć, która większą uwagę przywiązuje do swoich włosów, ich koloru, obcięcia i ułożenia. Obecnie jednak coraz więcej mężczyzn zwraca większą uwagę na to, co nosi na głowach. Częściej udają się oni do profesjonalnych salonów fryzjerskich, przeznaczonych tylko dla nich, w których specjaliści pomagają im dobrać odpowiednią fryzurę, uczą pielęgnacji włosów, a niejednokrotnie również dbają o ich zarost. W końcu brody w ostatnich latach to prawdziwy hit. Zasadniczym tematem tekstu są jednak rodzaje fryzur męskich. Jak kształtuje się sytuacja modowa obecnie?

Rodzaje fryzur męskich

Najpopularniejsze są nadal i niezmiennie męskie fryzury klasyczne. Są one proste, standardowe i tradycyjne. Pasują każdemu panu, dodając mu szyku i elegancji. Fryzury te zazwyczaj charakteryzują się klasycznym cięciem. Włosy są krótko przystrzyżone. Mogą być zostawione dłuższe po bokach lub ewentualnie także na czubku głowy. Fryzura taka nie wyróżnia mężczyzny z tłumu, ale z pewnością sprawia, że wygląda on na osobę zadbaną i modną. Nie ma co ukrywać, że opisane powyżej rodzaje fryzur męskich chyba najbardziej podobają się kobietom. Dla nich mężczyzna zadbany to mężczyzna w krótkich włosach, z odpowiednio dobraną fryzurą do kształtu twarzy.

Jednak poza fryzurami klasycznymi i standardowymi istnieje wiele innych męskich fryzur.
Przyjrzyjmy się długim włosom u panów. Ten rodzaj fryzury znajduje sobie zwolenników w każdej epoce i w każdym trendzie modowym. Jeżeli mężczyzna odpowiednio dba o ten rodzaj swojej fryzur, co jakiś czas podcina końcówki włosów, odpowiednio je pielęgnuje i czesze to jego włosy będą wyglądały na odpowiednio zadbane i wypielęgnowane. Z pewnością w żaden sposób ne będą odstraszały od jego osoby. Ważne aby zawsze pamiętał właśnie o ich prawidłowej i częstej pielęgnacji. Oczywiście niektóre kobiety nigdy nie będą w stanie zaakceptować długich włosów u mężczyzny. To jest jednak już kwestia gustu i tego, że każdy jednak indywidualnie podchodzi do takich spraw.

Fryzury na krótkie włosy

Zupełnym przeciwieństwem długich włosów u panów to rodzaje fryzur męskich bardzo krótkie, czyli na tak zwanego jeżyka lub w ogóle golenie głowy na łyso. Te rodzaje fryzur również nie przypadają do gustu wielu kobietom. Mężczyźni bardzo je sobie jednak cenią. Przede wszystkim oczywiście za wygodę. Fryzury tego typu nie trzeba specjalnie przecież układać. Nie trzeba także jakoś specjalnie czesać. Wystarczy tutaj tylko umycie i zawsze mężczyzna jest gotowy na wyjście. Stąd tak duża popularność tego rodzaju męskiego uczesania.

Zupełnie innymi rodzajami męskich fryzur są wszelkiego rodzaju fryzury nowoczesne. Są to na przykład wygolenia włosów po bokach głowy i zostawienie na środku długich, a także wszelkie asymetryczne obcięcia i wygolenia skóry głowy. Fryzury te mają chyba tyle samo zwolenników co przeciwników. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się z oczywistych względów u młodszego pokolenia panów.

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here