Sposoby na tani ślub w plenerze Kaszuby

Ceremonia zaślubin i wiążące się z nią wesele nigdy nie należały do tanich rzeczy. Trzeba jednak przyznać, że szalejąca inflacja, a wraz z nią dość pokaźny wzrost cen m.in. żywności dotknęły branżę gastronomiczną w dość wyraźny sposób. Istnieją jednak pewne rzeczy, na których można nieco zaoszczędzić. Tani ślub w plenerze Kaszuby – czy to w ogóle możliwe?

Po co ślub w plenerze?

I czemu na Kaszubach? Istnieje kilka powodów. Po pierwsze: Kaszuby to przepiękny rejon Polski, do którego zjeżdżają się w sezonie turyści z całego kraju. Duże, piękne, czyste jeziora oraz ogromne połacie zielonych lasów mają dość pokaźne grono miłośników, którzy szukają ciszy, ukojenia i ucieczki od codziennego, wielkomiejskiego zgiełku. Otoczenie szumiących drzew, błękitu nieba oraz powiewu świeżego powietrza to coś o wiele piękniejszego, bardziej klimatycznego i podniosłego niż mury kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Wkroczenie na nową drogę życia nie mogłoby się odbyć w lepszych warunkach! Po drugie: jeśli uda Ci się znaleźć dworek, restaurację lub salę oferującą ślub w plenerze Kaszuby, to odpada jeden dość poważny problem, a mianowicie: transport gości z punktu A (miejsce zawarcia związku małżeńskiego) do punktu B (czyli do miejsca, gdzie będzie odbywać się zabawa weselna). Znam osobiście jedną parę, która wynajęła busa dla swoich gości na tę właśnie okoliczność. Czy to się opłaca? Zważając na koszta najmu – pewnie nie.

Ślub w plenerze Kaszuby – co wziąć pod uwagę?

Istnieje kilka dość istotnych spraw, na których można zaoszczędzić organizując ślub w plenerze Kaszuby. Istnieje też bardzo dużo innych aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Zatem: czym kierować się przy wyborze sali weselnej? Pozwolę sobie to wypunktować:

  • znajdź dom weselny, który oferuje przygotowanie oraz udekorowanie altanki, w której odbędzie się ceremonia zaślubin. Zaoszczędzisz w ten sposób na kupnie dekoracji lub na wynajęciu firmy zajmującej się tego rodzaju usługami.
  • upewnij się, jakie dekoracje sali weselnej oferuje dom weselny/restauracja/sala weselna. Ma to bezpośrednie powiązanie z pierwszym podpunktem: po co inwestować w wymyślne dekoracje, skoro miejsce, w którym będzie odbywać się wesele, posiada takowe w swojej ofercie?
  • Kaszuby słyną ze swojej gościnności. Istnieją takie domy weselne, które nie pobierają tzw .”opłaty korkowej” za alkohol.
  • nawiązując do gościnności Kaszubów – nie wszystkie domy weselne pobierają pełną opłatę za fotografa, kamerzystę, orkiestrę i dzieci.
  • no i ostatni podpunkt: wybierając miejsce na ślub w plenerze Kaszuby przemyśl dobrze, co będzie po całonocnej zabawie. Zaprosiłeś gości z daleka? Czy będą mieli gdzie odpocząć po weselu, aby nabrać sił do drogi powrotnej do domu? Darmowy pokój dla nowożeńców to już raczej standard (a tak przynajmniej mi się wydaje), ale dowiedz się, czy jest możliwość organizacji niedrogiego noclegu dla przybyszy z odległych miejscowości.

Miejsce godne polecenia

Mam dla Ciebie namiar na miejsce, w którym ślub w plenerze Kaszuby nabiera całkiem innego znaczenia. To miejsce jest absolutnie magiczne. Dlaczego? Dlatego, że otaczająca je Matka Natura prezentuje się tam w całej okazałości! Żabi Dwór to dom weselny, który leży w otulinie lasu, nieopodal jeziora. Kucharze, tworząc menu weselne, bazują jedynie na świeżych, lokalnych przysmakach. Niezwykle przyjazna obsługa dołoży wszelkich starań, aby uczynić “Ten Dzień” jeszcze piękniejszym. Zajrzyj na stronę www.zabi-dwor.pl i zapoznaj się z dostępną ofertą. Odbądź wirtualny spacer po wszystkich zakamarkach dworu i przekonaj się, że nie ma lepszego miejsca na ślub w plenerze Kaszuby.

 

Posiadasz firmę? Warto abyś odwiedził również witrynę agencji marketingowej, która wykonuje profesjonalne strony internetowe oraz marketing w internecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here