Co przyda się mamie po porodzie?

Jeszcze przed porodem, każda mama kompletuje wyprawkę. Musi wziąć pod uwagę również, rzeczy, które są potrzebne po porodzie. Okres połogu jest czasem, w którym kobieta nie ma czasu dla siebie i najbliższych. Cała jej uwaga skupiona jest na maluchu, który dopiero pojawił się na świecie. Jakie rzeczy potrzebne są kobiecie po porodzie?

Co powinna zawierać wyprawka poporodowa?

Podpaski poporodowe, są podstawą wyprawki. Dlatego lepiej o nich nie zapomnieć. Wybierając odpowiednie należy zwrócić szczególną uwagę na to, by były to podpaski właśnie do użytkowania po porodzie. Czym się różnią od zwykłych podpasek? Mają zdecydowanie większą chłonność oraz większy wymiar. Są delikatniejsze dla skóry. Swoim kształtem przypominają pieluchę.

Poduszka do siedzenia, niby nic, ale bardzo ułatwia funkcjonowanie kobiecie po porodzie. Jest w formie okręgu, dzięki temu łatwiej jest usiąść kobiecie, bez konieczności traumatyzowania obolałych miejsc. Wypełnieniem poduszki jest styropian, który dopasowuje się do ciała.

 

Majtki połogowe, również są niezbędnym elementem wyprawki. Dzięki swojej przewiewności i delikatności, umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Dzięki poporodowym majtkom, podpaski mają się czego trzymać. Oprócz tego świeżo upieczonej mamie jest bardziej komfortowo, niż w zwykłych majtkach.

dla mamy - co jest potrzebne po urodzeniu dziecka?

Emulsja do higieny intymnej, powinna mieć oznaczenie, że jest przeznaczona do użytku po porodzie. Stosując taką emulsję, dbamy w prawidłowy sposób o odpowiednią higienę miejsc intymnych. Dodatkowo jeśli występują stany zapalne, taka emulsja je załagodzi i przyśpieszy regenerację skóry po porodzie.

Krem do leczenia ran, przyda się do łagodzenia ran powierzchownych i głębokich, które powstały w trakcie porodu. Polecane po cesarskim cięciu lub nacięciu krocza. Świetnie się sprawdza również w przypadku odparzeń lub podrażnień miejsc intymnych kobiety.

Okład żelowy, jest niezastąpiony do załagodzenia bólu po porodzie. Przed użyciem, dodatkowo można schłodzić go w lodówce. Efekt będzie lepszy.

Przeczytaj też: http://www.miejscedobrejenergii.pl/pasy-ciazowe-dla-kobiet-jakie-sa-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here