czy czarna pasta do zębów z węglem działa?
fot. Pexels.com

Coraz więcej ludzi sięga po charakterystyczne czarne pasty do zębów. Zawierają one aktywny węgiel, który ma pomóc nam osiągnąć śnieżnobiały uśmiech. Czy pasty z węglem faktycznie działają? Czy są bezpieczne dla naszych zębów? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/pasta-do-zebow-z-weglem-czy-to-naprawde-dziala/

Pasta do zębów z węglem aktywnym 

Zawarty w paście węgiel aktywny jest inaczej nazywany czarnym złotem ze względu na swoje cenne właściwości. Uzyskuje się go z miazgi drzewnej, którą w trakcie produkcji poddaje się bardzo wysokiej temperaturze – 900°C. Aktywuje się go przy pomocy tlenu lub pary wodnej, podczas której uzyskuje swoje właściwości. Węgiel aktywny potrafi między innymi wybielać zęby, likwidować przebarwienia, chronić przed próchnicą i szkodliwymi bakteriami oraz zwalczać nieświeży oddech. 

Czy stosowanie pasty do zębów z węglem aktywnym jest bezpieczne? 

Pasta z aktywnym węglem faktycznie dobrze wybiela zęby. Należy jednak pamiętać, że ta metoda wybielania nigdy nie zastąpi wizyty u specjalisty. Zwłaszcza jeśli z natury nie posiadamy dość białych zębów. Wtedy pasta z węglem pozwoli je jedynie lekko rozjaśnić. Aby osiągnąć śnieżnobiały uśmiech na miarę gwiazd filmowych z Hollywood, powinniśmy się raczej udać do stomatologa specjalizującego się w upiększaniu uzębienia. Jeśli jednak chcemy rozjaśnić nasze zęby o dwa, trzy tony na własną rękę, warto zachować odpowiedni umiar podczas domowego wybielania. Nadmierne używanie pasty do zębów zawierającej węgiel aktywny może osłabiać szkliwo i powodować dużą nadwrażliwość naszego uzębienia. 

Podsumowując, warto używać czarnej pasty do zębów, jeśli chcemy jedynie lekko rozjaśnić nasz uśmiech. Należy jednak zachować powściągliwość i używać jej w niewielkich ilościach. Warto w międzyczasie stosować dodatkowo pastę dedykowaną zębom wrażliwym – dzięki niej uda nam się zminimalizować ryzyko nadwrażliwości naszego uzębienia. 

Zobacz także: http://www.miejscedobrejenergii.pl/wyprzedaze-jak-kupowac-taniej/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here