Dekoracyjne biokominki są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych i jak twierdzą ich posiadacze, mają nad nimi zdecydowaną przewagę. Tkwi ona przede wszystkim w czystości ich opalania, która nie wymaga drewna, węgla, wynoszenia popiołu, sprzątania czy magazynowania opału w osobnych pomieszczeniach. Tego rodzaju instalacja zasilana jest specjalnym biopaliwem w płynie i może być zamontowana zarówno w stylu wolnostojącym, jak i w atrakcyjnej dla oka zabudowie.
Kominek w zabudowie – odpowiednie wkłady
Biokominki w zabudowie wyróżniają się wyglądem zbliżonym do tradycyjnego kominka i często na pierwszy rzut oka zupełnie się od niego nie różnią. Obudowane specjalną, żaroodporną płytą, z szybą przez którą widać płomienie – prezentują się świetnie. Wybór takiego kominka warto zacząć od zdecydowania o tym, jaki dobierze się do niego wkład. Samodzielny wybór jest zwykle trudny, dlatego o pomoc warto zwrócić się do firm specjalizujących się w biokominkach o różnych wkładach np. https://www.komineo.pl/biokominki-do-zabudowy. Specjalista dobierze wkład tak, by był do wnętrza najbardziej optymalny.
Wybór instalatora biokominków
Instalacjami biokominków w mieszkaniach zajmują się wykwalifikowane firmy, które nierzadko są przedstawicielami producentów kominków lub same je projektują i wytwarzają. Kupując biokominek i podpisując z takim przedsiębiorstwem umowę o jego montażu, warto zwrócić uwagę na to, jak długo dana firma na rynku istnieje, jakie ma doświadczenie i jak długą uzyskuje się od nich gwarancję na wykonanie kominka. Dodatkowo warto poczytać w sieci opinie na temat danego wykonawcy, tak by mieć pewność, że jego klienci są zadowoleni z realizowanych przez niego prac.
Zdecydowanie montażem biokominka, czy to w zabudowie czy wolnostojącego, powinien się zająć specjalista. To on dobierze optymalne miejsce na kominek, zadba o to, żeby nie miał on styczności z materiałami łatwopalnymi w mieszkaniu i zoptymalizuje koszty tak, żeby cena całkowitej usługi była dla klienta satysfakcjonująca.