Strony www Gdańsk

Tworzenie stron internetowych stało się o wiele prostsze dzięki licznym narzędziom – istnieje spora ilość bardzo dobrych kreatorów, a także wyczerpujących poradników w Internecie. Na rynku jest też sporo firm oraz działalności oferujących usługi związane z tworzeniem strony www Gdańsk. W jakim języku programowania aktualnie wykonuje się strony www w sieci? Od czego trzeba zacząć, aby zaprojektować stronę internetową?

Domeny i hostingi do strony internetowej

Domena to nic innego jak unikatowy adres, na którym dana strona internetowa się znajduje. Składa się ona z dwóch składowych: nazwy oraz z rozszerzenia. Przykładowo nazwa może być strony www Gdańsk w tym przypadku słowo, które z działalnością się kojarzą, jednakże może być też to nazwy firmy. Rozszerzenie w adresie może informować o kraju pochodzenia oraz o typie np. info – informacyjna, edu – edukacyjna, gov – rządowa. Bardzo często zdarza się, że pasująca nam domena jest już zajęta – nic się już nie da z tym zrobić, chyba, że właściciel przestanie ją opłacać. Hosting to w pewnym sensie miejsce na serwerze dla danej strony www. Możemy umieścić domenę na własnym serwerze bądź wykupić miejsce na innym serwerze, ponieważ dane ze strony muszą być gdzieś przechowywane. 

Pierwsze kroki w projektowaniu strony www

Ucząc się programowania w celu tworzenia strony www, nie należy korzystać z zaawansowanych edytorów treści. Pierwszy język, którego trzeba się nauczyć to stary, dobry HTML, którego znajomość konieczna jest do dalszych etapów nauki ponieważ to podstawa każdej strony internetowej. Dopełniając HTML, należy poznać język CSS, który odpowiada za graficzną wersję strony i bez tego również nie da się ruszyć dalej. Gdy zna się tajniki HTML i CSS na zaawansowanym poziomie to można przejść do kolejnych kroków. Wszystko może trwać latami, uczenie się języka skryptowego jest bardzo czasochłonne. Aby stworzyć np. sklep internetowy konieczna jest znajomość tworzenia bazy danych. Tutaj akurat nauka podstawowych komend nie powinna sprawiać problemu i zająć dosłownie kilka dni.

Podstawowe zasady tworzenia stron internetowych

O zasadach tworzenia stron można dowiedzieć się ze stron profesjonalnych firm tworzących strony internetowe. Wystarczy wejść za pomocą hasła strony www Gdańsk , aby trafić na stronę firmy która tworzy strony www. Należy pamiętać o kilku rzeczach. Proste menu będzie przyjaźniejsze dla użytkownika, dzięki czemu zatrzyma się go na dłużej. Zbyt długie opisy zniechęcą do czytania – należy postawić na konkretny, przyjazny dla oka tekst bez zbędnego lania wody. Generalnie im prostsza strona internetowa tym lepiej, potencjalny gość na stronie uniknie zdezorientowania, a jeśli będzie zadowolony z niej to jest większa szansa, że wróci. Klienci wbrew pozorom wolą prostotę i przewidywalność. Proste ikony, konkretny, krótki tekst, intuicyjne menu, proste grafiki – to klucz do sukcesu.

Jednakże trzeba sobie zdawać sprawę, że stworzona strona www samemu nie będzie tak dopracowana jak i także przyjazna Google, jak strona internetowa zaprojektwoana przez profejslnają firmę. Dlatego też warto sobie przemyśleć, czy poświęcanie czasu i nerwów na pracę nad czymś na czym się nie znamy, jest warte zachodu, dla zaoszczędzenia zaledwie kilkaset złoty, które byśmy zapłacili w profesjonalnej firmie. 

Artykuł przygotowany dzięki https://seomamut.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here