Chwosty do biżuterii

0
1959

Chwosty to ozdoba, która jest znana jest już od XIII wieku i od wieków chętnie się po nią sięga. Przez pewien okres czasu była zapomina, by obecnie na nowo wrócić do mody. Inną, popularną nazwą chwostów są: kity, frędzle i fontaże.

Zastosowanie chwostów

Chwosty bawełniane mają zastosowanie jako element do bransoletek, a większe rodzaje są używane do kolczyków lub np. wisiorków. Dzięki nim każdy element biżuterii zyskuje znacznie na atrakcyjności i zyskuje unikalny charakter.

Chwosty do bransoletek są na ogół mniejsze i bardziej subtelne. Wybór wielkości powinien być uzależniony od tego jak ostatecznie ma wyglądać bransoletka. Istotne znaczenie ma również materiał z jakiego są wykonane. i tak np. można zdecydować się na chwosty wiskozowe, które stanowią chwosty do breloków oraz chwosty zamszowe, które dobiera się do bransoletek z zamszu.

Materiał chwostów i materiał bransoletek

Materiał z jakiego wykonuje się bransoletki powinien być dopasowany do półproduktów po jakie się sięga. I tak np. zwolenniczki stylu boho sięgają po produkty bawełniane, a istotne znaczenie mają też kolory dobierane do każdej stylizacji. Najpopularniejsze są stonowane odcienie, matowe barwy i takie, które dają naturalny efekt.

Obecnie modne są ponadto chwosty wiskozowe, które mają piękne i efektywne kolory. Nie niszczą się tak szybko i nie dochodzi do rozdwajania, co ma duże znaczenie w zakresie użytkowania biżuterii przez długi okres czasu.

Często sięga się również po długie chwasty, które stanowią ozdobę dla torebek i zakładek do książek. Mocuje się także przy brelokach do torebek oraz kluczy.

Moda na chwosty do bransoletek

Chwosty stały się obecnie niezbędnym elementem dodatkowym do biżuterii, która jest popularna w obecnych czasach. Są dodatkiem do naszyjników, kolczyków i bransoletek, który pozwala oddać charakter stylizacji. Często stanowią akcent w projektach bransoletek, który przyciąga uwagę i sprawia, że zachwycają na każdym kroku. Często spotyka się np. kompozycje z chwostami w różnych kolorach i wzorach.

Chwosty dzieli się z uwagi na rodzaje i grubość oraz długość. Poleca się poszczególne rodzaje do konkretnych form biżuterii. Np. do biżuterii wykonywanej samodzielnie w domu szczególnie poleca się chwosty wiskozowe i poliestrowe, które prezentują się estetycznie i ładnie układają. Ponadto posiadają ciekawy kolor i nie blakną z czasem, dzięki czemu można się nimi długo cieszyć.

Chwosty na różna okazje

Biżuteria z zastosowaniem chwostów może być przeznaczona na różne okazje. I tak np. można zakładać ją na ważne wyjścia wieczorowe i wówczas do chwostów dokłada się np. eleganckie i niezwykle gustowne kryształki lub szlachetne hafty koralikowe. Chwosty nosi się także na co dzień, wieszając na łańcuszku lub np. na sznureczku. Często sięga się również po rzemyki.

Wiele osób robi samodzielnie bransoletki na gumce z dodatkiem chwostów oraz tkane z koralikami na krosnach, które dobrze komponują się z różnymi dodatkami. Do nich zalicza się np. małe zawieszki, które mogą mieć symboliczny wygląd i powodować miłe skojarzenia. Wówczas łączy się je z małymi chwostami o wielkości około 1 do 2 centymetrów. Takie dodatki sprawiają, że biżuteria nabiera charakteru i estetyki.

Gdzie kupić chwosty?

Osoby, które szukają różnego rodzaju chwostów, powinny odwiedzić renomowany sklep internetowy (taki jak np. manzuko.com). Można tam znaleźć szeroką gamę produktów, zależnie od tego jaki rodzaj biżuterii chce się wykonywać w domu. Dostępne są też nowości, takie jak np. chwosty na taśmie (frędzle), których można użyć do podszycia pod sutaszowe kolczyki, co daje niecodzienny i wysoce estetyczny wygląd.

Aby zyskać pomysły na ciekawe rodzaje biżuterii z zastosowaniem chwostów warto sprawdzić podpowiedzi blogerów, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem takiego rodzaju dekoracji. W ten sposób można też krok po kroku nauczyć się robienia samodzielnie biżuterii na ważne okazje i zdobienia jej w taki sposób, by wyglądało to efektywnie i pięknie. To okazja do znalezienia hobby na wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here