Naturalne techniki depilacji - czy są skuteczne?

Każda kobieta regularnie usuwa zbędne owłosienie ze swojego ciała. Coraz więcej mężczyzn również poddaje się zabiegom depilacji. Najbardziej problematyczny dla wielu kobiet jest wąsik. Wygląda nieestetycznie, ujmuje kobiecości i wprawia w zakłopotanie. Jak można usunąć włoski znad górnej wargi? Czy istnieją naturalne sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia?

Kobieta do kosmetyczki, mężczyzna do barbera

Dzisiaj zarówno kobiety, jak i mężczyźni usuwają niechciane włoski. Wiele kobiet korzysta z innowacyjnych zabiegów, takich jak depilacja laserowa. Wciąż jednak największą popularnością cieszy się zwykły wosk do depilacji. Ma on swój naturalny zamiennik – pastę cukrową. Ten rodzaj depilacji oferują praktycznie wszystkie salony kosmetyczne, które możemy znaleźć na https://www.moment.pl/depilacja/opole. Podobnie zresztą jest w przypadku depilacji mężczyzn. Barber shopy także oferują dzisiaj depilację woskiem lub pastą cukrową. Mężczyźni w ten sposób usuwają włoski z uszu czy nosa, a także regulują brwi. Męski zarost wygląda seksownie tylko wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowany. Dlatego jeśli Twój facet nie chodzi jeszcze do barbera, koniecznie daj mu do przeczytania ten artykuł http://www.salome.com.pl/chodzenie-do-barbera-gwarancja-dobrego-wygladu/. Przekona się, że dobry barber to coś więcej niż fryzjer, a depilacja wcale nie jest domeną kobiet!

Jakie są naturalne sposoby na usuwanie owłosienia?

Do najpopularniejszej zdecydowanie należy pasta cukrowa, o której już wspominaliśmy. Jej skuteczność jest na równi z depilacją woskiem. Zresztą sam zabieg jest bardzo podobny. Pasta cukrowa w przeciwieństwie do wosku nie uczula i nie powoduje takich podrażnień, ponieważ zrywa się ją wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Zabieg jest więc mniej bolesny. Z uwagi na fakt, że pasta nie uczula, sprawdza się również u alergików.

Kolejną ciekawą metodą na szybkie pozbycie się włosków jest depilacja nitką. Technika ta nazywana threading, polega na usunięciu włosków wraz z cebulką za pomocą nitki jedwabnej lub bawełnianej. Jest to najpopularniejszy zabieg depilacji wykonywany od wieków w Indiach czy Egipcie. Z powodzeniem można go wykonać na twarzy. Aby przebiegał bezboleśnie, wymaga wprawy. Coraz więcej salonów również wprowadza tę technikę w swojej ofercie depilacji.

Powyższe zabiegi dają świetne efekty i co najważniejsze na długo. Nawet na kilka tygodni możesz cieszyć się gładką skórą. Co więcej, skutecznie osłabiają włoski, więc te wyrastają cieńsze i z każdą kolejną depilacją łatwiej jest je usunąć. Pamiętaj jednak, że dla dobrych efektów ważna jest precyzja wykonania. Doświadczona i wprawiona dłoń zrobi to szybko i bezboleśnie. Dlatego warto korzystać z zabiegów depilacji w salonach kosmetycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here