fizjoterapeuta Warszawa

Fizjoterapeuta to specjalista, który wspiera pacjentów ortopedycznych w niwelowaniu doraźnych objawów różnego rodzaju schorzeń czy nagłych urazów. Ich zadaniem jest w pierwszej kolejności uśmierzanie bólu i likwidowanie stanów zapalnych, a następnie rehabilitacja pourazowa oraz ogólna poprawa motoryki ruchowej chorego.

Należy wiedzieć, że fizjoterapeutą może zostać jedynie osoba, która zdobyła odpowiednie kwalifikacje i posiada konkretne kompetencje. Dzisiaj nie wystarczy już jedynie ukończenie kursów czy szkoleń zawodowych. Konieczne staje się ukończenie studiów z określoną specjalizacją, na przykład fizykoterapią, kinezyterapią, terapią manualną czy też masażem leczniczym.

Pacjent trafia do fizjoterapeuty po pełnej diagnostyce urazowej czy schorzeń w zakresie motoryki ruchowej. To właśnie ten pacjent pracuje ruchem, dotykiem bądź zabiegami z zakresu nowoczesnej fizjoterapii, by pomóc choremu wrócić do pełnej aktywności.

Warto wiedzieć, że każda terapia z fizjoterapeutą jest dobierana indywidualnie, patrząc na schorzenie, urazy, potrzeby pacjenta i jego ogólny stan zdrowia. Liczy się zaawansowanie choroby, rodzaj samego urazu oraz możliwości leczenia.

Skuteczna praca z fizjoterapeutą przebiega poprzez regularne spotkania. Tylko cała seria zabiegów w określonych odstępach czasu może przynieść pożądane efekty. Co ważne, niektóre zabiegi mogą zostać połączone w ramach jednej terapii, inne traktowane są jako pojedyncze środki w celu powrotu do zdrowia. Najczęściej zabiegi fizjoterapeutyczne łączone są jednak z masażami manualnymi.

Trzeba wiedzieć, że rola fizjoterapeuty w dziedzinie ortopedy zostaje coraz bardziej doceniana. Uznaje się, że jednym z zawodów przyszłości jest właśnie fizjoterapeuta. Warszawa już dzisiaj zauważa braki w personelu medycznym, patrząc na zatrudnienie w placówkach z rozszerzoną ortopedią.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here