Jak dopasować fryzurę do twarzy?

Odpowiednie dopasowanie fryzury do rodzaju danej twarzy potrafi zrobić cuda. Potrafi sprawić, że twarz będzie wyglądała o wiele lepiej i na pewno inaczej. Zatem jak dopasować fryzurę do twarzy?

Najpierw powinniśmy poznać swój typ twarzy. Wyróżnia się pięć typów twarzy i tak mamy: twarz owalną, trójkątną, kwadratową, prostokątną i okrągłą. Dobra stylizacja potrafi zatuszować wszelkie niedoskonałości naszej twarzy i urody. Dobrze dobrana fryzura sprawi, że będziemy wyglądać dużo lepiej.

Jak dopasować fryzurę do twarzy? Podstawowe zasady.

Do twarzy o owalnym kształcie pasuje każdy rodzaj fryzury, jest to rodzaj twarzy uniwersalnej i zawsze ta twarz będzie wyglądać bardzo dobrze. Do twarzy trójkątnej czyli inaczej sercowatej można włosy obciąć na boba. Twarz kwadratowa najlepiej wygląda z włosami długimi i półdługimi. Owalną twarz upiększają włosy cienione w pazurki, a twarz prostokątna dobrze wygląda w lokach, falach i we fryzurach krótkich.

Jak sprawdzić, jaką mamy twarz?

Po prostu należy twarz wymierzyć i w zależności czy boki są równe, czy jedne dłuższe a inne krótkie, twarz nasza ma właśnie taki kształt. Odpowiednia fryzura to jednak taka, w której będziemy czuć się dobrze i dobrze wyglądać. Dlatego komputerowe porady i zalecenie nie zawsze mają odniesienia do naszego samopoczucia z daną fryzurą. Oprócz tego fryzura to także dobrze dobrany kolor włosów do całej naszej stylizacji. Faktem jednak jest, że to właśnie fryzura potrafi nas zmienić i znacznie polepszyć nasz wizerunek.

Dobrać odpowiednią fryzurę do odpowiedniej osoby nie jest takie proste. Należy również poznać wiele dodatkowych trików kosmetycznych, dzięki którym możemy zmienić owal naszej twarzy. Ważną decyzją jest też zostawienie grzywki i tutaj musimy też odpowiedzieć sobie na pytanie – czy do naszego owalu twarzy grzywka będzie pasować czy też nie.

Bez względu na to czy fryzurę dobierze nam fryzjer stacjonarny czy wirtualny, nowo dobrana fryzura powinna być najlepsza dla nas samych i najlepiej wpływać na nasze samopoczucie. Ponadto dobrze dopasowana do nas fryzura to także dobrana fryzura do naszego trybu życia. Aktywne kobiety uwielbiają fryzury proste i nieskomplikowane, takie które nie potrzeba zbyt długo stylizować zaraz po wstaniu z łóżka.

Podsumowanie

Tak więc dobranie fryzury do swojego owalu twarzy to także dobranie fryzury do swojej stylizacji, do swojego trybu życia czy do swojego samopoczucia. Dobór fryzury nie jest więc czymś prostym. To proces bardzo skomplikowany i najczęściej proces zależny od bardzo wielu aspektów. Wiosną bardzo często lubimy zmieniać swoje fryzury, chcemy by były modne i abyśmy ładnie w nich wyglądały. Jest więc teraz okazja do dopasowania do siebie i swojego owalu twarzy odpowiedniej fryzury. fryzury możemy też często zmieniać, nasze włosy wciąż rosną, więc jeżeli mamy czas możemy eksperymentować i zmieniać często swoje uczesania bądź strzyżenia. Ważne byśmy trafiły na dobrego fryzjera i miały zawsze dobre samopoczucie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here