Męskie włosy

Pięknymi włosami chcą się pochwalić nie tylko kobiety. Coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o swoje męskie włosy i również im zależy na tym, by wyglądały zdrowo. Gęste, lśniące męskie włosy zwracają uwagę kobiet, które wiedzą dzięki nim, że mają do czynienia z zadbanym mężczyzną.

Jak dbać o męskie włosy?

Nie każdy facet wie, jak powinien prawidłowo zadbać o męskie włosy. Dla wielu z nich wystarczającą pielęgnacją jest najzwyklejszy szampon i comiesięczna wizyta u fryzjera, do którego chodzą od lat. Jest wielu mężczyzn, którzy chodzą do tego samego fryzjera od dziecka, wychodząc z założenia, że skoro są zadowoleni, po co mają go zmieniać. Tymczasem trendy się zmieniają i męskie włosy potrzebują dzisiaj innej pielęgnacji, niż kiedyś. Fryzjerzy starej daty często mają przestarzałe przekonania, przez co fryzury, jakie wykonują, również są przestarzałe. Tak obcięty mężczyzna po prostu nie wygląda dobrze i nie robi dobrego wrażenia.

Nowoczesny fryzjer doskonale wie, jakie fryzury są najlepsze na męskie włosy i jakich kosmetyków powinien używać. Kosmetyki fryzjerskie sprawią, że męskie włosy będą wyglądały bardziej zdrowo. Dbający o siebie mężczyzna może używać takich kosmetyków również w domu, aby dłużej cieszyć się tym efektem. Z reguły mężczyźni nie stosują takich produktów jak odżywki, nie mówiąc już o innych kosmetykach pielęgnujących męskie włosy. Uważają, że to niezbyt męskie.

Aby zachęcić mężczyzn do zakupu danego kosmetyku do włosów, producenci muszą zadbać przede wszystkim o odpowiednie opakowanie. Panowie, szukając szamponu na męskie włosy, zwracają uwagę na inne szczegóły, niż kobiety. Podczas gdy one patrzą przede wszystkim na markę i skład produktu, mężczyźni patrzą na to, jak wygląda opakowanie i czy jest dla nich wystarczająco męskie. Tylko jeśli opakowanie będzie według nich przekonujące, kupią szampon na męskie włosy. Jakie powinno być opakowanie? Najlepiej czarne, srebrne, czerwone lub białe, bez zbędnych zdobień, kolorowych napisów i obrazków. Dopuszczalne jest eleganckie logo. Tak dokładnie określone wymagania sprawiają, że producenci skrupulatnie się do nich stosują, produkując kosmetyki na męskie włosy. W drogeriach wyraźnie widać różnicę między półkami z kosmetykami dla kobiet, a półkami z kosmetykami dla mężczyzn.

Problem łysienia

Jednym z problemów, na jakie uskarżają się panowie, są łysiejące męskie włosy. To wstydliwa sprawa dla wielu z nich. Wstydzą się poprosić o pomoc. Tymczasem problem jest dość powszechny i istnieją proste rozwiązania mogące go zlikwidować. Specjalne preparaty dostępne w aptekach mogą sprawić, że męskie włosy zaczną odrastać. Innym dokuczliwym problemem są siwiejące męskie włosy. Mimo że wielu mężczyznom bardzo do twarzy z siwizną, nie każdy dobrze się z nią czują. Również na ten problem istnieje rozwiązanie. Są szampony, które pomagają sprawić, aby męskie włosy odzyskały swój kolor. Jaki jest efekt stosowania takich kosmetyków, trudno powiedzieć. Pewnym sposobem na pokrycie siwizny jest koloryzacja na męskie włosy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here