Jak łączyć kolory

Zazwyczaj staramy się ubierać tak, by ubrania do siebie pasowały kolorystycznie. Taka sama zasada obowiązuje w makijażu i przy wystroju wnętrz. Zatem jak łączyć kolory?

Jak łączyć kolory w ubiorze?

Jak łączyć koloryModa rządzi się swoimi prawami. Tak naprawdę możemy łączyć różne materiały i kolory. Ważne, by w danym stroju czuć się swobodnie i dobrze. Natomiast jeżeli wolimy ubierać się bezpiecznie to możemy postawić na klasyczne kolory: czerń, biel, szarość, beż. Te bazowe kolory bardzo łatwo połączyć ze sobą. Możemy na przykład ubrać białą bluzkę a do niej czarne spodnie. Jeszcze łatwiej jest połączyć ze sobą ubrania w tej samej kolorystyce. Jeżeli ubierzemy bluzkę w odcieniu jasnej szarości to spodnie możemy założyć w odcieniu ciemnej szarości. Całość będzie się prezentować elegancko i klasycznie. W takich stylizacjach warto postawić na wyraziste dodatki, np, czerwone buty lub purpurową torebkę. Ważną rolę odgrywa także biżuteria. Odpowiednio dobrana potrafi zmienić całą stylizację. Możemy też śledzić blogi modowe oraz magazyny. Nawet kolory zimne możemy połączyć z paletą barw ciepłych – tylko trzeba to zrobić umiejętnie i z wyczuciem.

Kolory w makijażu

Również makijaż daje obecnie duże pole do popisu. Odpowiednio zrobiony potrafi wysmuklić twarz, powiększyć oczy i usta. W makijażu warto postawić na jedną paletę barw. Jeżeli make up ma być w chłodnej tonacji to powinny to być zarówno oczy, usta, policzki pomalowane w takich barwach. Kolory powinny pasować do naszych oczu, odcienia cery, włosów. Wszystko powinno do siebie pasować.

Kolory w pomieszczeniach

Wnętrza również możemy urządzić w kolorach jakie lubimy. Najłatwiej jest dopasować kolory do czerni, bieli i szarości. Biel i szarość można przełamać jednym mocnym akcentem, np. dodatkami w kolorze turkusu. Małe pomieszczenia warto rozjaśnić i postawić na jasne kolory. Natomiast jeżeli mamy duży metraż to możemy postawić nawet na ciemne ściany. Ważne, by w danej kolorystyce dobrze się nam odpoczywało i relaksowało. Dlatego w sypialni warto postawić na kolory, który wyciszają – beż, błękit.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here