Jak zrobić taras

Każdy, kto ma dom, zapewne ma też taras. Wszyscy chcemy, by wyglądał on na tyle dobrze, by móc na nim odpocząć. Taras ma cieszyć oko, gościć naszych przyjaciół i rodzinę. Trzeba więc stworzyć na nim odpowiednią atmosferę.
Jak zrobić taras?

Jak zrobić taras?

Jak zrobić tarasBy on powstał, podstawą jest stworzenie fundamentu i zrobienie na nim wylewki. Jest to dość czasochłonne i potrzeba na to pozwolenie. Jednak jest tańszy, lżejszy sposób by to wykonać. Można zrobić taras drewniany. Wystarczy wtedy wylać tylko stopy fundamentowe, na których ma się on wspierać. Potem zrobić użebrowanie z krokwi i zabić deskami.
Deski kompostowe doskonale nadadzą się na podłogę takiego tarasu. Są one wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli zdecydujemy się na taras drewniany możemy, również zrobić go ze zwykłych, oszlifowanych desek, jednak trzeba zaimpregnować je specjalnym preparatem.

Jeśli jednak zrobimy fundament i wylewkę, mamy więcej możliwości realizacji. Taki taras można okleić płytkami, czy też ułożyć na nim kostkę brukową i to jest rozwiązanie najbardziej trwałe. Kostka dobrze położona nie powinna się zapadać, jednak gdyby tak się stało zawsze można ją wyciągnąć i poprawić. Takie rozwiązanie zapewni nam piękny i wytrzymały taras przez wiele lat.

Jeśli chodzi o wystrój tarasu, to już kwestia gustu

Bardzo fajnym i modnym rozwiązaniem jest zrobienie zadaszenia, opartego na belkach. Między drewnianymi słupami, wstawienie ozdobnych drewnianych płotków, na których zawisną doniczki z kwiatami. Na tarasie również możemy je ustawić. W górnej części fajnie będą wyglądały zawieszone moskitiery, zawiązane na słupach, które podczas wieczornych posiadówek można rozwiązać i puścić luźno, by osłaniały nas od owadów. Warto założyć również lampiony, które będą naświetlane podczas dnia, a świecące w nocy. Tak naprawdę taras, to drugi salon. Na tarasie możemy, ustawić ławkę z bujaną huśtawką. Lub dla dzieci zawiesić kokony przy suficie lub też hamak. Ważne, by było tam miejsce, na którym będziemy mogli przysiąść i rozkoszować się wspólnymi chwilami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here