prostownica
fot.: pexels.com

Dla kobiet posiadających naturalnie kręcone włosy, jednym z najważniejszych urządzeń do stylizacji włosów będzie prostownica. Niestety, jej regularne używanie może przyczynić się do zniszczenia struktury włosów. Aby tego uniknąć, warto postawić na sprzęt, który będzie dbał o włosy. Takim urządzeniem jest prostownica keratynowa. Czym jest i jak wybrać najlepszą?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/prostownica-z-keratyna-co-to-takiego/

Prostownica keratynowa – co to?

Przede wszystkim, w przeciwieństwie do tradycyjnej prostownicy, prostownica keratynowa zbudowana jest z innego rodzaju płytek. Włosy są prostowane za pośrednictwem płytek keratynowych, które nie tylko chronią strukturę włosów, ale także ją odbudowują. Dzięki prostownicy keratynowej, włosy będą odżywione, mocne i lśniące każdego dnia.

Regularnie prostując włosy, należy zwrócić uwagę na temperaturę, w której prostuje się włosy. Najlepsze prostownice keratynowe, są jednak  wyposażone w automatyczne dopasowywanie temperatury do poziomu nawilżenia włosów. Prostownice keratynowe pozwalają również na ręczną regulację temperatury, która będzie dostosowana do naszych preferencji. Co jednak najważniejsze – nie trzeba się przy tym martwić, że włosy będą przepalone oraz zniszczone.

Jaką kupić prostownicę keratynową?

Decydując się na zakup tego rodzaju prostownicy, warto zwrócić uwagę na płytki. Dobre prostownice keratynowe posiadają ruchome płytki, które ułatwią prostowanie nawet najbardziej skręconych włosów. Ruchome płytki równomiernie rozkładają włosy, a przy tym prostują wszystkie w takiej samej temperaturze. Pozwala to na uzyskanie jedwabiście gładkich włosów, już przy pierwszym pociągnięciu prostownicą.

Ponadto, aby nie zniszczyć włosów, niektóre prostownice keratynowe pozwalają na prostowanie ich w niskiej temperaturze. Jest to specjalny tryb, które daje takie same efekty, jak prostowanie włosów przy maksymalnym nagrzewaniu prostownicy.

Na zakup prostownicy keratynowej powinny w szczególności zdecydować się kobiety, które posiadają cienkie i delikatne włosy i w związku z tym, nie chcą ich dodatkowo osłabić.

Przeczytaj też: http://www.miejscedobrejenergii.pl/jak-wyeksponowac-twarz-owalna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here