Poznaj zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe już od dłuższego czasu są wybieranym przez coraz więcej osób z wadami wzroku rozwiązaniem, pozwalającym na ich wygodne skorygowanie. Komfort noszenia zapewniają nowoczesne technologie produkcji soczewek, które umożliwiają odpowiednie nawilżenie powierzchni oczu, ochronę przed szkodliwym wpływem światła słonecznego, a przede wszystkim zachowanie takiego trybu życia, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień.

Jakie wady wzroku korygują soczewki?

Soczewki kontaktowe sprawdzają się niemal przy każdej wadzie wzroku: krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmie czy prezbiopii – starczowzroczności. Wykonane są z tak miękkich i delikatnych materiałów, że po poprawnym ich założeniu są praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oka. Technologia Hydraclear Plus wykorzystywana w soczewkach marki Acuvue pomaga w ustabilizowaniu filmu łzowego, co minimalizuje wysychanie i dba o właściwe nawilżenie powierzchni oka. Ponadto soczewki Acuvue standardowo blokują ponad 98 procent promieniowania UVB i 85 procent promieniowania UVA, które mają szkodliwy wpływ na nasz wzrok i zdrowie ogólne.

Wszystkie te zalety powodują, że soczewki kontaktowe są idealnym i wygodnym rozwiązaniem dla osób starszych, które potrzebują soczewek multifokalnych, pozwalających wyraźnie widzieć przedmioty znajdujące się blisko i daleko oraz dla dzieci i nastolatków, pod warunkiem dbania przez nich o właściwą ich pielęgnację i używanie. Dla osób z wadą astygmatyzmu, która po krótkowzroczności i nadwzroczności jest jedną z najczęściej występujących we współczesnym społeczeństwie, odpowiednie są natomiast soczewki z technologią ASD (Projekt Przyspieszonej Stabilizacji), umożliwiające utrzymanie prawidłowej ich orientacji niezależnie od ruchów głowy czy działania grawitacji. Popularne fakt i mity na temat soczewek znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

Łatwa pielęgnacja soczewek

Odpowiednia pielęgnacja soczewek kontaktowych to podstawa dbałości o zdrowie naszych oczu przy tego typu rozwiązaniu. Jest ona wyjątkowo prosta w przypadku używania współczesnych soczewek. Są one dostępne w formie soczewek jednodniowych, które po prostu przed pójściem spać wyrzuca się, aby następnego dnia otworzyć kolejne opakowanie. Można również wybrać soczewki dwutygodniowe, które wieczorem, przed pójściem spać, czyścimy delikatnie, używając płynu dezynfekującego, a następnie przechowujemy w sterylnym pojemniku, wypełnionym tym samym płynem. Wymaga to nieco więcej dyscypliny od użytkownika soczewek, ale szybko staje się jednym z jego nawyków i w niczym nie utrudnia codziennego funkcjonowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here