Jak wykonać zabieg parafinowy na dłonie w domu

Dłonie to wizytówka każdej kobiety. Pokazują między innymi to, jaką pracę wykonuje, ale też mogą sugerować, jak bardzo przywiązuje wagę do swojego wyglądu i jego detali. Dłonie często też jako pierwsze zdradzają prawdziwy wiek. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet pragnie wykonać na nich jak najlepsze zabiegi, wspomagające ich regenerację. Jednym z nich jest zabieg parafinowy.

Parafina kosmetyczna. Dlaczego warto jej używać?

Parafina kosmetyczna to substancja, która odznacza się bardzo dużą ilością zalet. Nałożona na skórę delikatnie ją rozgrzewa, co sprawia, że poprawia się mikrokrążenie, a wszystkie substancje aktywne są lepiej wchłaniane i rozprowadzane.

Sama parafina odznacza się bogactwem składników odżywczych, a jej konsystencja i struktura prowadzą do głębokiego nawilżenia skóry. Dzięki tym swoim cechom wygładza, ujędrnia i regeneruje skórę. Jest szczególnie polecana zimą, kiedy dłonie są wyjątkowo narażone na pękanie i przesuszenie, jeśli nie nosimy odpowiednich rękawiczek. Czasem wystarczy już kilka minut na mrozie, przeznaczonych na dojście z domu do pobliskiego sklepu czy na przystanek, aby skóra popękała, wyschła i stała się nieprzyjemne i szorstka. W takim przypadku wystarczy zabieg parafinowy, aby uzyskać poprawę jej stanu.

Nie tylko czysta parafina

Parafina może być nakładana nie tylko na dłonie, ale i na stopy, na które ma tak samo zbawienne działanie. Co więcej, warto wybierać parafinę kosmetyczną z dodatkami, które jeszcze bardziej pogłębiają jej właściwości. Może to być na przykład masło shea, które intensywnie nawilża, odżywia i odbudowuje naturalny płaszcz lipidowy skóry.

Niemniej istotne są zapachy. Zabiegi na dłonie służą w końcu nie tylko poprawie wyglądu, ale i przyjemności. Dlatego sięgając po parafinę zapachową możemy sobie zapewnić dodatkowo odrobinę aromaterapii – w ofercie dostępne są między innymi takie wonie jak brzoskwinia, mięta czy czekolada.

Parafiniarka – niezbędna do wykonania zabiegu domowego

Parafiniarka to urządzenie niezbędne do rozgrzania parafiny. Przypomina nieco wanienkę z przełącznikiem, w której umieszcza się parafinę kosmetyczną. Następnie jest ona ogrzewana aż do rozpuszczenia i uzyskania podwyższonej temperatury.

Zabieg parafinowy na dłonie należy wykonać po uprzednim peelingu dłoni. Po wykonaniu drobnego delikatnego peelingu należy wetrzeć w dłonie krem i zagrzać parafinę aż do rozpuszczenia. Następnie powinna nieco przestygnąć, do takiej temperatury, aby nie powodowała poparzeń i była przyjemna w dotyku.

Kolejnym krokiem jest zanurzenie dłoni w parafinie i nabranie jej, a potem odczekanie, by lekko zaschła. Tę procedurę należy powtórzyć, po czym, kiedy już substancja zastygnie na dłoni, należy włożyć ją do foliowej rękawiczki. Na wierzch warto nałożyć bawełnianą rękawiczkę lub owinąć dłoń ręcznikiem, dzięki czemu zostanie utrzymana odpowiednia temperatura parafiny.

Po odczekaniu około 15 minut można zdjąć rękawiczki, a następnie parafinę. Ostatni krok to wmasowanie w dłonie kolejnej porcji kremu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here