jak żyć po zdradzie

Wśród wielu przyczyn rozwodów i rozpadów związków, nie tylko małżeńskich, można wymienić między innymi zdradę. Zdrada może być zarówno fizyczna jak i emocjonalna. Dla wielu zarówno kobiet jak i mężczyzn zarówno zdrada fizyczna jak i emocjonalna jest niezwykle bolesnym doświadczeniem. Jak żyć po zdradzie?

Jak żyć po zdradzie?

jak żyć po zdradzieWiele osób mówi, że zdradę można wybaczyć, ale nigdy nie można jej zapomnieć, ponieważ zawsze będzie to siedziało gdzieś w środku nas. Zdrada to zatem bardzo bolesne doświadczenie w życiu. Niezależnie od tego czy związek był stosunkowo krótki czy też długi. Kiedy zostajemy zdradzeni, wali nam się cały świat. Być może dotychczas bezwarunkowo ufaliśmy swojemu partnerowi. Teraz wszystko się zmieni, bo po zdradzie bardzo trudno zaufać ponownie. Jak zatem na nowo odbudować relacje? Czy to jest w ogóle możliwe? Czasami, szczególnie wtedy kiedy zdrada była jednorazowym aktem, można starać się na nowo zbudować związek. Jednak kiedy jedna strona zdradzała drugą stronę przez wiele miesięcy, po takim oszustwie bardzo trudno o normalny związek na nowo. Czasami trzeba pogodzić się z rozstaniem na zawsze. Mówi się, że to kobiety są bardziej emocjonalne i dużo bardziej cierpią przez zdradę, jednak patrząc na współczesnych mężczyzn, można odnieść wrażenie, że oni również często są porzucani i zdradzani przez kobiety. Nie ma na to reguły, nie można powiedzieć, że jedna strona zdradza częściej lub rzadziej.

Warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty

Ułożenie sobie życia na nowo po zdradzie i próby zbudowania na nowo normalnego związku często są poprzedzone wielomiesięczną terapią u psychoterapeuty specjalizującego się w ratowaniu małżeństw. Tego typu psychoterapeutów znajdziemy nie tylko w przykościelnych poradniach małżeńskich ale także na rynku komercyjnym. Jeżeli chcemy uratować związek po zdradzie będziemy musieli włożyć w to wiele pracy. Strona, która została zdradzona, będzie musiała na nowo nauczyć się ufać swojemu partnerowi. A strona, która okazała się niewierna będzie musiała nauczyć się kontrolować siebie i tolerować wybuchy gniewu i zazdrości u swojego partnera.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here