Jaki kolor włosów

Kobiety lubią zmiany. Najczęściej dotyczą one fryzur, a pojawiają się przy okazji zmiany sytuacji życiowej. Największe efekty daje nowy kolor włosów. Odważne kobiety decydują się na drastyczne przejście z odcienia blond do czerni lub czerwieni. Czasem ryzykując, że może on nie pasować do ich urody. Jaki kolor włosów wybrać, by nie zabrał uroku, a wręcz przeciwnie – podkreślił walory?

Typ urody jednym z głównych kryteriów

Jednym z kryteriów doboru koloru powinien być typ urody. Inne odcienie będą odpowiednie dla pani wiosny, w innych świetnie zaprezentuje się pani zima. Po jeszcze inne powinny sięgnąć jesień i wiosna. Łatwo to sprawdzić w domu, a pomoże w tym biżuteria. Łańcuszek, kolczyki lub bransoletkę wystarczy przyłożyć do skóry i sprawdzić, czy na jej tle lepiej zaprezentuje się srebro, czy złoto. Ten drugi kruszec jest odpowiedni dla pań z typem urody określanym jako wiosna i jesień. Co za tym idzie – korzystne będą dla nich wszystkie kolory w ciepłych odcieniach. Pani zima i pani lato powinny sięgać po zimne tony. Chłodny typ urody dobrze zaprezentuje się w platynie, beżowym lub piaskowym blondzie, kakaowym lub orzechowym brązie, ognistej rudości i nasyconej czerni, a najlepiej posłuży mu odcień fioletu lub granatu.

Jaki kolor włosów wybrać?

Podejmując decyzję jaki kolor włosów będzie towarzyszył nam w najbliższym czasie, warto wziąć pod uwagę nie tylko typ urody, ale również kolor oczu. Do niebieskim pasują blondy, brązy i rudości. Stawiając na blond należy skupić się na odcieniach chłodnych, ponieważ właśnie one świetnie skomponują się z jasna cerą, która najczęściej towarzyszy oczom w tym kolorze. Chłodny odcień blondu dodatkowo podkreśli ich niebieskość i przyciągnie do nich uwagę. Rzadko, ale jednak zdarza się, że w parze z niebieskimi oczami idzie cera ciemniejsza, czasem wręcz śniada. W takim przypadku korzystniejszy będzie ciepły kolor. Dobrze sprawdzi się tu brąz lub odcienie rudości, która przy jasnym odcieniu skóry uwydatni każdą jej niedoskonałość.

Przy brązowych oczach oczywistym wyborem wydają się odcienie tego właśnie koloru. Monotonię można przełamać farbując włosy metodą ombre lub sombre. Miłośniczki blondów powinny sięgać wyłącznie po jego ciepłe odcienie. Natomiast jeśli chodzi o rudości – tu decydujące będzie dopasowanie jej do koloru cery, a korzystny będzie wybór odcieni wpadających w brąz.

A na jaki kolor włosów zdecydować się przy zielonych oczach? Decyzja w dużym stopniu zależy od karnacji, która idzie z nimi w parze. Chcąc przyciągać do siebie wzrok, warto połączyć zieleń oczu z rudością na włosach. Takie zestawienie zawsze wygląda efektownie. Odcień rudości warto jednak dobrać odpowiednio do koloru cery.

Podsumowanie

Wskazówki mogą pomóc w wyborze nowego koloru włosów. Nie zawsze jednak warto ich się trzymać. Jeśli samopoczucie i osobowość na to pozwalają, a temperament można w ten sposób podkreślić, warto odstąpić od wszystkich reguł. Podejmując decyzję, jaki kolor włosów wybrać, dobrze jest otworzyć się na różne możliwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here