Nietrzymanie moczu nie musi być Twoim problemem!

Szacuje się, że nawet co trzecia dojrzała kobieta ma problem z nietrzymaniem moczu. Tą nieprzyjemną dolegliwość można jednak wyeliminować!

Nietrzymanie moczu (NTM) jest dolegliwością związaną z osłabieniem mięśni dnia miednicy, czyli mięśni Kegla.

Najczęściej dolegliwość ta dotyka kobiet i posiada postać wysiłkowego nietrzymania moczu inaczej inkontynencji stresowej. Wówczas do wycieku moczu dochodzi najczęściej przy śmiechu, kichaniu, kaszlu czy przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów.

Czynniki sprzyjające powstaniu wysiłkowego nietrzymania moczu:

– wielokrotne porody
– starszy wiek
– nadwaga i otyłość
– częste zaparcia
– cukrzyca
– przewlekłe infekcje układu moczowo-płciowego
– zabiegi operacyjne w obszarze narządów moczowo-płciowych

Dzisiaj, na szczęście, możliwe jest skuteczne leczenie nietrzymania moczu. Do wyboru jest szeroka gama zabiegów na NTM, dzięki którym można szybko pozbyć się tej przykrej dolegliwości.

Zabiegi na nietrzymanie moczu – przegląd metod
Nowoczesne leczenie nietrzymania moczu ma głównie na celu wzmocnienie mięśni Kegla oraz uzyskanie właściwego ułożenia szyi cewki moczowej, aby zapobiegać niekontrolowanym wyciekom moczu. Warto przy tym zaznaczyć, że zabieg na nietrzymanie moczu nie jest inwazyjną procedurą – większość z nich odbywa się w krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym lub w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku, gdy u pacjentki diagnozuje się lekkie nietrzymanie moczu zabieg z użyciem urządzenia laserowego jest najczęstszym wyborem. Laseroterapia prowadzi wówczas do wzmocnienia mięśni dna miednicy i redukcji problemu.

Gdy postać NTM jest cięższa, wówczas zastosować można zabieg na nietrzymanie moczu polegający na wstrzyknięciu substancji wypełniającej w okolice szyi pęcherza moczowego lub zabieg z użyciem taśm typu mini sling podtrzymującej szyję pęcherza.

Także botoks przynosi bardzo dobre efekty na nietrzymanie moczu zabieg polega wówczas na wstrzyknięciu toksyn botulinowej w ścianę pęcherza moczowego, aby zapobiec jej nadmiernym skurczom wywołującym mimowolny wyciek moczu.

Wybierz dobrą klinikę oferującą zabiegi na nietrzymanie moczu!
Podstawą zadowolenia z zabiegu jest dobry specjalista, który posiada doświadczenie w leczeniu nietrzymania moczu. Dzisiaj zabiegi tego typu prowadzi coraz więcej prywatnych klinik w całym kraju. Ich adresy można sprawdzić już teraz on-line.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here